לקראת ההפגנה

ההנחיות לשוטרים בהפגנת יוצאי אתיופיה: אפשרו את המחאה

השוטרים לא יתעמתו עם המפגינים. כל השוטרים במעגל הראשון של ההפגנה יצטיידו במצלמות הגוף החדשות. וגם: ידוענים הביעו הזדהות עם בני העדה האתיופית
רועי ינובסקי
29 בינואר 2019
21:54
עודכן ב 22:14

להכיל את ההפגנה ולאפשר את המחאה - אלו ההנחיות שקיבלו השוטרים לקראת הפגנת המחאה של יוצאי העדה האתיופית שתיערך מחר (רביעי) באזור צומת עזריאלי בתל אביב. בשל כך ייתכן שגם אם יהיו חסימות כבישים - בשלב הראשון השוטרים לא יתעמתו עם המפגינים ולא יפעילו כוח.


ממלא מקום המפכ"ל מוטי כהן התייחס לנושא ואמר: "האיפוק, ההכלה וחופש המחאה הם העקרונות המובילים". בנוסף, בפעם הראשונה - כל השוטרים במעגל הראשון יצטיידו במצלמות הגוף החדשות.


שחר מולה, מיוזמי המחאה התייחס מוקדם יותר היום לדרישות של המפגינים מן המשטרה. לדבריו: "אנחנו דורשים ממוטי כהן, ממלא מקום המפכ"ל, מינוי קצין בודק במחוז תל אביב. שלושת המקרים הקשים - שחר ממן, יהודה ביאדגה, דמאס פקדה - כל האירועים האלה קרו בתחנה אחת, בתחנת המשטרה בבת ים". מולה הוסיף: "אנחנו דורשים התכנסות של הממשלה, דורשים בדיקה בראשות שופט, אנחנו לא סומכים על מח"ש".

במקביל, הופץ לקראת ההפגנה סרטון בו קבוצה של ידוענים מביעה הזדהות עם בני העדה האתיופית. בין המשתתפים בסרטון: השחקנים אבי קושניר, דב נבון, אסי לוי ואחרים.