הג'יהאד האסלאמי בתגובה לפרסום בכאן חדשות: "מזהירים את האויב ממעשה טיפשי"

בארגון הגיבו בחריפות לפרסום לפיו מפקד הזרוע הצבאית של הארגון בצפון הרצועה בהאא אבו אלעטא אחראי להפרת הרגיעה: "יש מסע מאורגן נגד הג'יהאד"
גל ברגר
31 בינואר 2019
07:18
עודכן ב 09:26

הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי פרסמה הלילה (חמישי) הודעה רשמית בתגובה לפרסום אמש בכאן חדשות לפיו מפקד הזרוע הצבאית של הארגון בצפון הרצועה בהאא אבו אלעטא אחראי להפרת הרגיעה.

בהודעת הארגון בנושא נאמר: "ההסתה נגד המפקד בהאא אבו אלעטא לא תניא אותו מהמשך דרכו הג'יהאדית אלא תוסיף לו נחישות. אנו מזהירים את האויב לבל יבצע מעשה טיפשי נגד מפקדי הזרוע הצבאית של הג'יהאד שכן התגובה תהיה קשה. אנו מדגישים כי יש משמעת מלאה בזרוע הצבאית והיא פועלת על פי החלטת ההנהגה ובראשה זיאד נח'אלה".


גם דובר הג'יהאד האסלאמי בעזה דאוד שיהאב מסר בתגובה לפרסום "המשמעת בתוך הג'יהאד האסלאמי מלאה ואנו מזהירים את התקשורת הערבית והפלסטינית לבל יהדהדו את השקרים הישראליים. יש מסע מאורגן נגד הג'יהאד האסלאמי וייתן שזו הקדמה לפגיעה במנהיגים בכירים בג'יהאד".

על פי הפרסום בכאן חדשות, מקורות פלסטינים אמרו כי אבו אל-עטא קורא תיגר על מנהיגותו של זיאד נח'אלה, המנהיג החדש של הג'יהאד האסלאמי השוהה בחוץ לארץ. לדברי המקורות, נח'אלה מנסה בחודשים האחרונים באמצעות יד ימינו אכרם עג'ורי להשתלט על מוקדי הכוח של הג'יהאד בעזה ובראשם הזרוע הצבאית של הארגון, אך נתקל בקשיים וטרם השיג שליטה מלאה.

בכירים בג'יהאד ובהם בהאא אבו אל-עטא מותחים ביקורת על המנהיג נח'אלה שלטענתם הינדס את הבחירות הפנימיות בג'יהאד והציב את אנשיו שלו בגוף ההנהגה של הארגון. המקורות מסרו לכאן חדשות כי כבר לפני שלושה חודשים, הג'יהאד ביצע ירי רקטות אל ישראל כצעד של התרסה נגד זיאד נח'אלה.