רפי לבנגרונד, אביה של קים שנרצחה בברקן
צילום מסך

אבי הנרצחת בברקן למשפחת המחבל: "אני הסיוט שלכם"

רפי לבנגרונד, אביה של קים, פגש בבית המשפט הצבאי את משפחת המחבל אשרף נעאלווה: "לא תשכחו את הפנים שלי"
כרמל דנגור
31 בינואר 2019
12:07

"אני הסיוט שלכם. לא תשכחו את הפנים שלי בחיים": כך פנה היום (חמישי) רפי לבנגרונד, אביה של קים לבנגרונד-יחזקאל שנרצחה בפיגוע באזור התעשייה בברקן, למשפחת המחבל אשרף נעאלווה. לבנגרונד פגש את המשפחה של רוצח בתו בדיון שנערך בבית המשפט הצבאי בעופר.


"תראי מה יצא ממך", הטיח האב באימו של המחבל. לאחר מכן הוא פנה לאח והוסיף: "אני הסיוט שלכם. אתה לא תשכח את הפנים שלי בחיים".

נעאלווה חוסל בחודש שעבר בחילופי אש עם לוחמי ימ"מ, אחרי שהסתתר במבנה בתוך מחנה הפליטים עסכר שליד שכם. כוחות הביטחון ניהלו אחריו מצוד מתמשך מאז הפיגוע, שבו נעצרו כמה פלסטינים בחשד שסייעו למחבל להימלט ולהסתתר. במערכת הבטחון מעריכים שנעאלווה התכוון לבצע עוד פיגוע. מלבד לבנגרונד-יחזקאל, בת 28 מראש העין, בפיגוע באזור התעשייה ברקן נרצח גם זיו חג'בי בן 35 מראשון לציון.

בשבוע שעבר פרסמה המשטרה תיעוד מפעולת לוחמי היחידה המשטרתית המיוחדת (ימ"מ) של משמר הגבול במבצע לאיתורו של נעאלווה. בתיעוד נראים הלוחמים בפעילות מבצעית במחנה הפליטים עסכר בשכם בבניין שבו הסתתר המחבל.


האב, רפי לבנגרונד, השמיע מאז הפיגוע ביקורת על הריסת בית המחבל באופן חלקי בלבד. כשקיבל את השיחה מצה"ל על ההריסה, אמר לראש לשכתו של אלוף פיקוד המרכז: "חבל שאתם עושים חצי עבודה. לכל המשפחה שלו יש צווי אישום ועצורים ואתם הורסים לו את הפינה של הטיח – חבל, אל תעשה".

"חיכיתי לזה, אבל זה עונש שלאחר מעשה", הוא הסביר מאוחר יותר לכאן חדשות. "העניין הוא מה עושים כדי שזה לא יקרה. זאת נקמה אישית, אבל זה לא פותר את הבעיה. בטח שלמשפחות שלנו זה בשורה נחמדה וטובה ואנחנו מאוד שמחים על זה".