צילום: אי-פי
סמל פייסבוק

פייסבוק הסירה חשבונות איראניים שביקרו את רה"מ

החברה הודיעה כי הסירה דפים, קבוצות וחשבונות שעסקו בהתנהגות לא אותנטית מתוכננת. פעילות זו מקורה מאיראן. גורמים המעורים בפרטים אמרו כי "אלמנטים חוזרים מסוימים כללו בהרחבה גם תוכן אנטי-ישראלי באנגלית ובשפות אחרות"
מערכת כאן חדשות
31 בינואר 2019
22:59

פייסבוק הודיעה הערב (חמישי) כי הסירה מאות דפים, קבוצות וחשבונות שעסקו בהתנהגות לא אותנטית מתוכננת, שכללה תוכן אנטי-ישראלי וביקורת על ראש הממשלה בנימין נתניהו, וגורמים ממשלתיים אחרים באנגלית ובשפות נוספות. פעילות זו מקורה באיראן, וכוונה לאנשים ברחבי העולם, אם כי במידה רבה יותר במזרח התיכון, לרבות ישראל ובדרום אסיה. הפעילות נעשתה על ידי יצירת חשבונות מזוייפים, שפעלו להטעות אחרים באשר למי הם ומה כוונותיהם האמיתיות.

גורמים המעורים בפרטים מספרים: ״בפייסבוק אמנם לא אוכפים על סמך תוכן, אבל היה אפשר לראות אלמנטים מסוימים שחזרו. כפי שרואים בדרך כלל בפעולות כאלה, שחקנים רעים משתמשים וממנפים נרטיבים פופולאריים כדי להשיג תשומת לב ולהגביר את הקוטביות בחברה דרך שימוש בסיפורים, נושאים מעוררי מחלוקת, תיאוריות קונספירציה ועוד״.

בתחילת החודש דווח כי אנשי סייבר ישראלים הצביעו על פעילות מובהקת ובולטת ברשתות החברתיות המזוהה עם רוסיה - ועם איראן. פעילות זו, לדברי אותם מומחי סייבר, נמצאת בעלייה מאז ההודעה על הקדמת הבחירות בישראל.

מהליכוד נמסר בתגובה להודעת פייסבוק: "זה לא מפתיע שאיראן מנסה להפיל את ראש הממשלה, שבלם את תוכנית הגרעין שלה, חיסל את מאמציה להתבסס צבאית בסוריה, ריסק את הכלכלה שלה ושלח את המוסד לגנוב מתחת לאפה את ארכיון הגרעין הסודי שלה. זה לא יעבוד להם. כל עוד נתניהו ראש ממשלת ישראל - איראן בצרות".