צילום: פלאש 90
יו"ר חוסן לישראל בני גנץ

העשירייה הפותחת: הרשימה של גנץ נחשפת

בעשירייה הראשונה לאחר גנץ ומשה בוגי יעלון צפויים להיכלל מיכאל ביטון, צבי האוזר, מיקי חיימוביץ' ויועז הנדל. הרשימה תוצג בסמוך לבחירות המקדימות בליכוד בשבוע הבא
יואב קרקובסקי
01 בפברואר 2019
22:28

אחרי שחשף את עמדותיו, גנץ פונה להרכיב את רשימתו: יו"ר מפלגת חוסן לישראל בני גנץ צפוי להציג את מיכאל ביטון, צבי האוזר, מיקי חיימוביץ' ויועז הנדל. בחדשות השבוע בכאן 11 פורסמו השמות שצפויים להיכלל ברשימה. בעשירייה הראשונה לאחר גנץ ומשה בוגי יעלון ימוקמו, מיכאל ביטון, ראש מועצת ירוחם לשעבר, חילי טרופר, העיתונאית מיקי חיימוביץ', צבי האוזר, לשעבר מזכיר הממשלה, והעיתונאי יועז הנדל מטעם מפלגת תל"ם.

הרשימה עדיין סגורה בתקווה לערוך חיבורים נוספים. יעלון עלול לאבד את המקום השני אם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד או הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי יתחברו למפלגה. בחוסן לישראל ערכו סקרים שמדדו את תרומתו האלקטורלית של אשכנזי לפני נאום גנץ ומצאו תרומה של 3-5 מנדטים. בנוסף נמשכים המגעים ביתו של הרב עובדיה יוסף, עדינה בר שלום.

שמות נוספים שצפויים להיכלל ברשימה: הילה שי ואזן, אסף זמיר, שהתמודד על ראשות עיריית תל אביב, וכן ענבר גיטי, מנכ"לית ארגון פנימה של שי פירון, ושורה של ראשי רשויות: יאיר פרג'ון, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, בני בן מובחר, ראש המועצה האזורית מבואות החרמון, ואלון שוסטר לשעבר ראש המועצה האזורית שער הנגב.

ההסכם בין יעלון לגנץ כולל חלוקה עד המקום ה-40 ברשימה. לא בכל עשירייה יש לתלם אותו מספר משוריינים.