המנחים השבדים במחווה לישראל באירוויזיון
SVT

ריף אאוץ'...דיווה! - המחווה של הקדם השוודי לישראל באירוויזיון

אמש, בחצי הגמר הראשון בקדם השוודי, הציגו מנחי המלודיפסטיבלן מאש-אפ של כל זוכי האירוויזיון הישראלים לדורותיהם. צפו
כאן אירוויזיון
03 בפברואר 2019
07:33

ישראל על המפה, גם באירוויזיון. אמש הוקדש מופע האמצע של חצי הגמר הראשון בקדם השוודי (מלודיפסטיבלן) לזוכים הישראליים באירוויזיון.

ארבעת המנחים של הקדם עלו לבמה, לבושים כפי שנטע והרקדניות היו לבושות באירוויזיון אשתקד בליסבון, וביצעו את השיר TOY בדיוק מופתי. מלבד התלבושות הזהות, גם הבמה עוצבה כמו התפאורה שליוותה את הביצוע המנצח של נטע - עם קיר החתולים הסינים המנופפים.

הצטרפו לקהילת כאן אירוויזיון בפייסבוק >>

לאחר מכן ביצעו המנחים גם את השירים האחרים שזכו עבור ישראל באירוויזיון: ''דיווה'', שלווה בעלייתו של אחד המנחים לבמה שוב, הפעם בשמלת הנוצות המיתולוגית של דנה, ''הללויה'' ו''אבניבי''. בסיום הביצוע, בירכה המנחה היהודייה שרה דון פיינר את נטע ברזילי על הזכייה באירוויזיון, ואמרה שהם כבר מחכים לפגוש אותה במאי הקרוב בתל אביב.  

שוודיה היא אולי המדינה המשפיעה ביותר על עולם האירוויזיון כיום, והקדם השוודי הוא הקדם הגדול והמצופה ביותר בכל אירופה. מדובר בסדרה של שישה מופעים בשש ערים, והגמר מתקיים באיצטדיון המכיל 20,000 צופים. המחווה לאירוויזיון הישראלי אמש שודרה בזמן צפיית שיא בטלוויזיה השוודית. המופע לא רק היה יפה, אלא הוא גם מהווה הכרה בישראל כמדינת אירוויזיון עם נוכחות ומסורת. מעולם לא יוחד מופע האמצע במלודיפסטיבלן למדינה אחרת בצורה בולטת ומשמעותית כל כך, עד אמש.