העבודות על בניית המכשול העילי בגבול עזה
צילום: דוברות משרד הביטחון

65 ק"מ אורך ו-6 מטר גובה: החלה הקמת המכשול העילי בגבול עזה

משקלו של המכשול, שדומה לגדר שהוקמה בגבול מצרים, יגיע לכ-20 אלף טון של פלדה. בחלקו המערבי הוא יתחבר למכשול הימי החדש שהוקם בסמוך לחוף זיקים, ויגיע עד למעבר כרם שלום: "ימנע חדירת טרוריסטים"
משה שטיינמץ
03 בפברואר 2019
13:55

מנהלת גבולות ותפר במשרד הביטחון פרסמה היום (ראשון) תיעוד מעבודות הבנייה של המכשול העילי ברצועת עזה, שהחלו ביום חמישי האחרון. המכשול העילי יוקם על תוואי המכשול התת-קרקעי. אורכו יהיה 65 ק"מ וגובהו 6 מטרים.


עוד נמסר ממשרד הביטחון כי  תוואי המכשול העילי יתחבר בחלקו המערבי למכשול הימי החדש שהוקם בסמוך לחוף זיקים, ויגיע עד למעבר כרם שלום. מדובר בגדר אינדוקטיבית וחזקה, שדומה לגדר שעון חול שהוקמה בגבול מצרים. משקלו הכולל של המכשול יגיע לכ-20 אלף טון של פלדה מגולוונת.

ראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו, אמר על תחילת ההקמה: "המכשול ימנע חדירת טרוריסטים מעזה לשטחנו. בעזה צריכים להבין שאם הם לא ישמרו על השקט - לא נהסס לפעול".

ראש מינהלת גבולות ותפר במשרד הביטחון תת-אלוף ערן אופיר אמר: "התחלנו ביום חמישי את העבודות על המרכיב הסופי בפרויקט המכשול בגבול רצועת עזה. המכשול ייחודי ומותאם במיוחד לאיומים מהרצועה וייתן מענה מירבי למניעת כניסה לשטח ישראל".

תגיות:
עזה