-

הברחת הסמים באל-על: תיעוד מנתב"ג – הבכיר ומזוודות הקוקאין

צילומים ממצלמות האבטחה בנתב"ג נחשפים ובהם נראה בכיר במערך הביטחון מעביר תיק שבו לכאורה יש סמים במעבר שבו הוא מורשה לעבור
רועי ינובסקי
03 בפברואר 2019
21:14

פרשת הברחת הסמים באל על: צילומי אבטחה שנחשפו הערב (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11, נראה בכיר במערך הביטחון באל-על, רמי יוגב, מעביר תיק ובו לכאורה יש 13 ק"ג של סם קוקאין. יוגב עבר במקום שבו הוא מורשה לעבור מתוקף תפקידו.

קו ההגנה של יוגב - לא הכיר את תכולת התיק. על פי כתב האישום שהוגש, עשרה אנשים היו חלק ממערך ההברחות, ובמשך חצי שנה הוברחו פעם בחודשיים 13 ק"ג קוקאין בין יוהנסבורג לישראל. עד המדינה תיאר במשטרה את השיטה: "פניתי לרמי יוגב ונתתי לו תאריכים. הוא חזר אלי עם התאריך המועדף עליו.

"ביום הגעת הבלדר הגעתי לנמל התעופה מוקדם בבוקר. החנתי את האוטו ליד חניון של עובדי אל על. בשלב מסוים ראיתי את רמי מתקרב אלינו. התרחקתי וראיתי את רמי מניח את התיק בבגאז', נותן שתי מכות על הפח וחוזר למשרד שלו. הנהג מניע ונוסע וזהו – נעלם".

עד המדינה סיפר עוד כי כאשר אחת ההברחות נכשלה, הוא ערך תחקיר והסיק מסקנות - "הבלדר סיפר לי שכשהוא הגיע לשדה ביהונסבורג, בתור לטיסה, עדיין בלי המזוודה עם הסמים, אותה הוא היה אמור לקבל לאחר הבידוק מאחד העובדים המקומיים, פנה אליו קצין הביטחון ואמר לו – 'ראיתי אותך פה לפני שבועיים'.

"הוא סיפר שהוא לא הלך לבד לשער אלא ליוו אותו עד למטוס. הפעילות של קצין הביטחון נראתה לי מאד תמוהה. ישראלי שירת בצבא ונבדק בדיקה ביטחונית כזו, זו נורה אדומה. בסיום התחקיר סיכמנו שלפחות בשבועיים הקרובים לא עושים בלדרות". 

יוגב אמר בעדותו בתגובה: "העד הוא שקרן שבודה מליבו. מספר סיפורי אלף לילה ולילה. איזה מלוכלך. לכולם הוא סיפר שיש לו רכוש. בתי מלון בפרנפקורט. בסוף הוא עושה את זה מייבוא. איזה שקרן. לא מאמין. אני מופלל פה סתם על ידי אדם שגיליתי עכשיו שהוא שקרן וסוחר סמים לדבריו. ניצל את טוב הלב שלי להיות קרוב אליו לאחר שחברים שלו נטשו אותו".

לפני כחודשיים פורסם בכאן רשת ב כי מזוודה עם כמות גדולה של קוקאין במשקל של כמה קילוגרמים אותרה בטיסה מיוהנסבורג שבדרום אפריקה לתל אביב.אחד העצורים בפרשה, אשר מסילתי, תועד במצלמות האבטחה כשהוא סוחב את המזוודה המלאה בקוקאין ברחבי נמל התעופה בן גוריון. בחקירתו טען מסילתי להגנתו כשראה את הסרטונים, כי סייע לאישה מבוגרת לסחוב את המזוודה. במשטרה בודקים כיצד הגיעה המזוודה למטוס ומדוע לא נתפסה בבידוק הביטחוני.