הדס שטייף ואפי נוה
צילום: יוסי זליגר ומרים אלסטר, פלאש 90

בעקבות פריצת הטלפון: אפי נוה הגיש תביעה נגד הדס שטייף

נוה, שחשוד בפרשת מין תמורת מינוי, הגיש התראה נוכח עבירות לכאורה שביצעו גלי צה"ל ושטייף כשקיבלו לידיהם את הטלפון שלו. בתביעה מצוין שהחסינות שקיבלה שטייף מהעמדה לדין פלילי מהפרקליטות לא רלוונטית להליכים אזרחיים
רועי ינובסקי
04 בפברואר 2019
10:21

עורך הדין אפי נוה, יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר, שחשוד במעורבות בפרשה המשפטית - מין תמורת מינוי, הגיש הבוקר (שני) תביעה לבית המשפט נגד הכתבת הדס שטייף ונגד גלי צה"ל בעקבות פריצת הטלפון שלו. זאת לאחר התראה שהגיש עם פרוץ הפרשה, לנוכח עבירות לכאורה שביצעה התחנה בעת שקיבלה לכאורה טלפון גנוב של נוה, ופרצה אותו בסיוע מומחה.

בתביעה, על סך שבעה מיליון שקלים, מצוין כי החסינות שקיבלה שטייף מהעמדה לדין פלילי מהפרקליטות, נוכח העבירות שלכאורה ביצעה, איננה רלוונטית להליכים אזרחיים. לפני כשבועיים וחצי הורה בית משפט השלום בתל אביב לשחרר בתנאים מגבילים את נוה. השופט ציין כי הוא לא סבור שיש חשש לשיבוש חקירה מצד נוה. מלבד יו"ר הלשכה, גם השופטת ועורכת הדין שנחקרו שוחררו למעצר בית.

לפני כשבוע אמר עורך הדין בועז בן צור, עורך דינו של נוה כי הטענה לשוחד מיני נגד מרשו היא טענה ריקה. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב האשים בן צור את מי שמנהלים את החקירה בכך שהעלו את הטענה נגד נוה כדי לייצר משקל נגד, כלשונו, לאישור המהלך החקירתי הקשה של אישור הפריצה למכשיר הטלפון שלו".

"הדס שטייף וגלי צה"ל ביצעו שורת עבירות", אמר עו"ד בן צור. "הם קיבלו מכשירי טלפון מאובטחים וגנובים. לפי הפרסומים הם פרצו את המכשירים ויש כאן שורת עבירות של פגעה בפרטיות, לא רק של נוה, אלא גם של כל בני שיחו. הם ממשיכים להחזיק בחומרים ושטייף ממשיכה בימים אלה להטריד אנשים ששמותיהם מופיעים בטלפונים ומתקשרת אליהם".

לפני כשבועיים הגיש נוה תלונה במשטרה בגין גניבת הטלפון הנייד שלו והפריצה אליו. בתלונה דרש עורך דינו לחקור את גניבת המכשיר, העברתו לעיתונאית הדס שטייף, פריצתו והדלפת התכתובות מהמכשיר. לטענתם, חלק מהעבירות מתבצעות עדיין, כמו החזקתו והעיון בו.

תגיות:
אפי נוה