יו"ר הבית היהודי נגד חיבור עם מרזל ובן גביר

ראש הממשלה אמנם לחץ לאיחוד של המפלגה עם עוצמה לישראל, אך הרב רפי פרץ הביע חשש שהמהלך יוביל לבריחת קולות. גם בסביבת סמוטריץ' הטילו ספק ברצונם להתאחד עם עוצמה לישראל
זאב קם
04 בפברואר 2019
21:14

היו"ר החדש של הבית היהודי, הרב רפי פרץ, צפוי להתנגד לחיבור עם עוצמה לישראל של איתמר בן גביר וברוך מרזל. היום (שני) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי בשיחות סגורות, הביע פרץ הסתייגות מפני חיבור עם המפלגה הנחשבת לקיצונית ביותר בגוש הימין – למרות הלחץ שמפעיל ראש הממשלה בנושא.


ההתנגדות של פרץ נובעת משני שיקולים: הראשון, חשש שחיבור עם בן גביר ומרזל יוביל לבריחה של קולות ממפלגה מאוחדת עתידית. בנוסף, יו"ר הבית היהודי לא אהב את העובדה שנתניהו מתערב בענייניה של המפלגה.

גם בסביבתו של יו"ר האיחוד הלאומי, בצלאל סמוטריץ', הטילו ספק בנוגע לרצונם לקחת חלק באיחוד כזה של מפלגות הימין. מדובר בחדשות לא טובות מבחינתו של ראש הממשלה, שהזהיר מפני פגיעה בגוש הימין אם המפלגות השונות ירוצו בבחירות בנפרד.

אתמול פורסם בכאן חדשות כי סמוטריץ' צפוי לוותר על המקום הראשון ברשימה המאוחדת עם הבית היהודי לטובת פרץ, כדי לאפשר את החיבור בין המפלגות. בין השאר, עלתה אפשרות לתת ליו"ר האיחוד הלאומי תפקיד בכיר אם המפלגה תצטרף לממשלה הבאה, כדי להקל עליו לוותר על המקום הראשון. המגעים צפויים לתפוס תאוצה בימים הקרובים, לאחר ההמלצה על פרץ לתפקיד היו"ר.