זירת הרצח ביבנה

"אמרה שהיא מפחדת": הבעל שניסה לרצוח את אשתו ביבנה הורשע כחודש קודם לכן

בדיון בביהמ"ש אמרה התובעת המשפטית כי האישה העידה שהיא מפחדת מהבעל, וכי הוא "שבר את המסך לעיני הבת והבן". בעיריית יבנה אמרו שהציעו לאישה מספר פתרונות כמו טיפול במרכז למניעת אלימות במשפחה ויציאה למקלט לנשים מוכות, אבל היא בחרה להחזיר את בעלה הביתה לניסיון נוסף
רועי ינובסקי
05 בפברואר 2019
21:42

רק שלושה שבועות לפני ניסיון הרצח שאירע היום (שלישי) ביבנה, שבו תקף תקף גבר בן 62 את אשתו בת ה-51 ופצע אותה קשה, התקיים דיון בבית המשפט בעניינו של הבעל. באותו דיון הבעל הורשע ונגזרו עליו חודשיים מאסר על תנאי.


התובעת המשטרתית בדיון סיפרה כי האישה העידה שהיא מפחדת מהבעל. "אשתו סיפרה כי היא מפחדת ממנו שהוא יפגע בה", אמרה התובעת המשטרתית. "הוא שבר את המסך בנוכחות הבת הבגירה והבן בן ה-10".

כל זאת אירע לאחר שחצי שנה קודם לכן צו הרחקה שהיה נגד הבעל פג, והוא חזר הביתה בהסכמת אשתו. בעיריית יבנה אמרו שהציעו לאישה מספר פתרונות כמו טיפול במרכז למניעת אלימות במשפחה ויציאה למקלט לנשים מוכות, אבל היא בחרה להחזיר את בעלה הביתה לניסיון נוסף. באחרונה הגישה האישה בקשה לגירושין.

 ראש צוות העובדים הסוציאליים באגף לשירותים חברתיים בעיריית יבנה, אורית מזרחי, סיפרה היום בכאן רשת ב כי בעירייה הכירו היטב את המשפחה כבר מ-2003, אז החלו להתקבל תלונות על אלימות מצד הבעל. "הייתה תלונה במשטרה ואפילו הוצא לו צו הרחקה", שחזרה מזרחי בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "סדר יום". לדבריה, בשירותי הרווחה של העירייה הציעו לאישה לצאת למקלט לנשים מוכות, אך היא סירבה והחליטה לנסות לשקם את הזוגיות. "היא לא רצתה להשאיר את הילדים ולהתרחק", הסבירה.


מהחקירה עד כה עולה כי הבעל תקף הלילה את אשתו בחפץ קהה בראשה. הוא נמצא תלוי סמוך לבנייו שבו התגוררו ומותו נקבע במקום. מצבה של האישה הוגדר בהתחלה אנוש, ובהמשך היא הועברה מבית החולים קפלן ברחובות להדסה בירושלים - שם עדכנו שמצבה קשה.