ירי רקטה לעבר ישראל

רקטה נורתה אל ישראל, צה"ל תקף עמדת חמאס בעזה

מצה"ל נמסר כי זוהה שיגור אחד. ככל הנראה הרקטה נפלה בשטח פתוח ולא היו נפגעים. הפלסטינים דיווחו כי צה"ל תקף עמדות של ארגוני טרור מזרחית לחאן יונס
איציק זוארץ ומשה ברקוביץ'
06 בפברואר 2019
21:54

רקטה נורתה הערב (רביעי) מרצועת עזה אל המועצה האזורית אשכול. מצה"ל נמסר כי זוהה שיגור אחד. ככל הנראה, הרקטה נפלה בשטח פתוח ולא היו נפגעים. בתגובה תקף טנק של צה"ל עמדת חמאס בדרום רצועת עזה. הפלסטינים דיווחו כי צה"ל תוקף עמדות של ארגוני טרור מזרחית לחאן יונס.


הירי בא לאחר תקופה רגועה יחסית. ביום שישי האחרון הגיעו רק כ-5,000 פלסטינים להפרות הסדר בגבול רצועת עזה. הפלסטינים יידו אבנים, צמיגים בוערים, רימונים ומטעני חבלה לעבר החיילים. כוחות צה״ל פועלים באמצעים לפיזור הפגנות ובירי אש חיה במידת הצורך. משרד הבריאות בעזה דיווח כי נפצעו 32 פלסטינים מאש צה"ל.

בשבוע שעבר פורסם בכאן חדשות כי הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי הפיצה הודעה רשמית בתגובה לפרסום בחדשות הערב, לפיו מפקד הזרוע הצבאית של הארגון בצפון הרצועה בהאא אבו אלעטא אחראי להפרת הרגיעה שבוע קודם לכן.

בהודעת הארגון בנושא נאמר: "ההסתה נגד המפקד בהאא אבו אלעטא לא תניא אותו מהמשך דרכו הג'יהאדית אלא תוסיף לו נחישות. אנו מזהירים את האויב לבל יבצע מעשה טיפשי נגד מפקדי הזרוע הצבאית של הג'יהאד שכן התגובה תהיה קשה. אנו מדגישים כי יש משמעת מלאה בזרוע הצבאית והיא פועלת על פי החלטת ההנהגה ובראשה זיאד נח'אלה".

לפני כשבועיים נפצע קצין צה"ל קל מירי בתקרית שכללה גם יידוי אבנים בגבול רצועת עזה. מתחקיר ראשוני של הצבא עולה כי במהלך הפרת סדר, מחבל פתח באש לעבר לוחמי צה"ל ופגע בקסדה של הקצין שהיה במקום. בחדשות הערב פורסם כי מקורות ברצועה העריכו שמי שעמד מאחורי הירי לעבר קצין הצנחנים הוא צלף של הג'יהאד האסלאמי, שפעל בהנחיית איראן.