ארכיון
AP Photo/Emrah Gurel

גופת צעירה ישראלית התגלתה בדירה בטורקיה

בת 20 מאום אל פחם נפלה ככל הנראה ממרפסת ביתה, והמשטרה פתחה בחקירת הנסיבות. במשרד החוץ פועלים להבאת גופתה לישראל. בכלי התקשורת בטורקיה דווח כי האב נעצר והודה כי בנו רצח את הצעירה
ורד פלמן
07 בפברואר 2019
10:29
עודכן ב 12:10

אזרחית ישראלית נהרגה בטורקיה: משרד החוץ הודיע הבוקר (חמישי) כי צעירה כבת 20 מאום אל פחם נמצאה מתה מחוץ לדירה שבה התגוררה עם משפחתה בעיר איזמיט. הודעה נמסרה למשפחתה והרשויות בטורקיה פתחו בחקירה.

על פי המידע הראשוני שפורסם בכלי תקשורת ערביים, הצעירה, סיוואר קבלאווי, נהרגה לאחר שנפלה ממרפסת ביתה, אולם הרשויות בטורקיה בודקות גם חשד לרקע פלילי.

בכלי התקשורת בטורקיה מדווח כי המשטרה חוקרת חשד שמדובר ברצח. קבלאווי עברה עם אביה להתגורר בטורקיה לפני כחצי שנה. שכנים איתרו אותה מתחת למרפסת דירתה ודיווחו לרשויות כי חזו באדם נמלט מהמקום. בהמשך לעדויות, החלה חקירה נרחבת שבמסגרתה עוכב אביה של קבלאווי והודה כי בנו, שחי בישראל, חנק את הצעירה למוות. לאחר מכן הצליחו הרשויות לעצור את האח.

 במשרד החוץ אמרו כי קונסול ישראל באיסטנבול, רונן לוי, והמחלקה לישראלים בחו"ל באגף הקונסולרי במשרד החוץ עומדים בקשר עם בני המשפחה ועושים כל מאמץ להבאת המנוחה לקבורה בארץ. 

חבר הכנסת טלב אבו עראר שלח הבוקר מברק בהול לנשיא טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן בדרישה לקבל פרטים על נסיבות מותה של הצעירה.