תיעוד של האח והאב החשודים ברצח הצעירה הישראלית בטו

החשד לרצח הישראלית בטורקיה: "האח הודה שחנק את הצעירה"

העיתונאי הטורקי איסמעיל קאיה דיווח כי האח הודה שביצע את המעשה על רקע "כבוד המשפחה", וכי על הגופה נמצאו סיני חניקה. בתיעוד ממצלמות אבטחה, שפורסם בטורקיה, נראים האב והאח החשודים עם גופתה של סיוואר זכריא קבלאווי בת ה-20 מאום אל-פחם
נמרוד ליכטנשטיין ואורלי אלקלעי
07 בפברואר 2019
16:25
עודכן ב 23:03

בטורקיה פורסמו פרטים חדשים על החשד לרצח הצעירה הישראלית סיוואר זכריא קבלאווי, בת ה-20 מאום אל-פחם שלמדה בטורקיה, אשר משרד החוץ הודיע היום (חמישי) כי גופתה נמצאה מחוץ לדירה באיזמיט. העיתונאי הטורקי איסמעיל קאיה, אשר עובד עבור כמה כלי תקשורת טורקיים וערביים, פרסם בעמוד הפייסבוק שלו כי אחיה הגדול של הצעירה הודה שחנק אותה על רקע "כבוד המשפחה".

בטורקיה גם פורסם תיעוד ממצלמות האבטחה, שבו נראים האב והאח העצורים מובילים את גופתה של קבלאווי לכאורה. זאת לאחר שהאח לפי החשד רצח אותה וזרק אותה ממרפסת ביתה. בנוסף, על הגופה נמצאו סימני חניקה.


עוד פרסם העיתונאי איסמעיל קאיה כי מהחקירה עולה שהאח החשוד פרץ לדירה שבה התגוררה קבלאווי באיזמיט, לאחר שנמלטה לשם עם אביה בשל סכסוך משפחתי. משטרת טורקיה הצליחה לעצור את האח לפני שהספיק להימלט מאיסטנבול. 

בתוך כך, האח הגיע לטורקיה ככל הנראה לפני שבוע,  לאחר שריצה עונש מאסר בישראל בגין ירי לעבר תחנת משטרה ואחזקת אמל"ח. אחיו של האב ואחיינו, שהוא עורך דין, יצאו לטורקיה לסייע לאבא ולבנו העצורים. אם המשפחה אינה יודעת על החשד כי סיוואר נצרחה.

במשרד החוץ אמרו הבוקר כי קונסול ישראל באיסטנבול, רונן לוי, והמחלקה לישראלים בחו"ל באגף הקונסולרי במשרד החוץ עומדים בקשר עם בני המשפחה ועושים כל מאמץ להבאת המנוחה לקבורה בארץ. חבר הכנסת מהרשימה המשותפת טלב אבו עראר שלח הבוקר מברק בהול לנשיא טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן בדרישה לקבל פרטים על נסיבות מותה של הצעירה.

האזינו לריאיון עם מוחמד מג'אדלה בכאן רשת ב

העיתונאי מוחמד מג'אדלה התייחס לאירוע בריאיון לתוכנית "מרחאבית" בכאן רשת ב: "הסיבה שזה תופס את הכותרות זה בגלל שזה לא נהוג שאדם שמאמין ב'רצח על כבוד המשפחה' גם ייתן לבת שלו לצאת ללמוד במדינה זרה. לכן זה הופך את הסיפור הזה למעניין".