-

יצא מחברון עם סכין, הבחין באורי אנסבכר – ותקף: פרטים חדשים על הרצח

החשוד ברציחתה של הצעירה ביער באזור ירושלים הוא ערפאת ארפאעיה, פלסטיני בן 29 מחברון ששהה בישראל באופן בלתי חוקי. בעבר הורשע בעבירות ביטחוניות קלות. שב"כ התיר לפרסם פרטים חדשים על המקרה והבהיר: "חקירת המניע נמצאת בעיצומה"
יערה שפירא, כרמלה מנשה ואוריה אלקיים
09 בפברואר 2019
19:00

העצור בחשד לרצח של אורי אנסבכר ביער באזור ירושלים ביום חמישי האחרון הוא ערפאת ארפאעיה, תושב חברון בן 29, ששהה בישראל באופן בלתי חוקי. הערב (שבת) פרסם שב"כ פרטים חדשים מהחקירה, שמהם עולה כי ביום חמישי בבוקר ארפאעיה יצא מביתו בחברון כשברשותו סכין, ועשה את דרכו לכפר בית ג'אלה. הוא צעד לכיוון היער, שם הבחין באורי, תקף אותה ורצח אותה.

משב"כ נמסר כי חקירת החשוד, שנעצר הלילה באזור רמאללה, נמצאת בעיצומה, ובמסגרתה נחקר גם המניע לרצח. עוד נודע כי ארפאעיה שהה בישראל שלא כחוק וכי הורשע בעברו בעבירות ביטחוניות קלות. 

הרבנית הדסה פרומן מהיישוב תקוע, מקום מגוריה של אורי אנסבכר התייחסה לרצח וסיפרה כי אורי הייתה בחורה "מאוד חיונית ומוכשרת. היא הייתה פרוז'קטור, הייתה לה השפעה חזקה בכל המעגלים שבהם הייתה". 

הרבנית פרומן דיברה גם על החיים לצד הפלסטינים: "כל מקרה כזה מאוד מייאש ומפיל. זה כמו סטירת לחי מצלצלת. אני מכירה צדדים אחרים בציבור הפלסטיני. יש בסיס כדי לסלול דרך אחרת, אבל זה צריך להיות ביחד עם התנהלות חד משמעית מול טרור".

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס להתפתחויות בחקירת הרצח של אורי אנסבכר, שנרצחה ביום חמישי באזור ירושלים. "מבקש להודות על לכידת המחבל השפל והנבזה, אשר ביצע את הרצח הנורא", אמר ריבלין.

"לא נרכין ראשנו ולא נרפה במאבק הבלתי מתפשר נגד הטרור. נרדוף את המבצעים והמסייעים לו עד אשר נשיגם ונמצה איתם את הדין בכל מקום בו ינסו להסתתר מפנינו", הוסיף הנשיא.

שגריר ישראל באו"ם דני דנון סיפר בריאיון לליאת רגב, בתכנית "מעבירים לראשון", כי הוא נפגש עם נשיא מועצת הביטחון ודרש לגנות את הרצח. "טענתי בפניו שהרשות הפלסטינית אחראית למעשי הרצח הללו ועדיין אין עצירת תקציבים אליה ממדינות העולם", ציין דנון.


אתמול ספד ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד לאנסבכר ואמר כי "היא נרצחה באכזריות מזעזעת בירושלים. בשעה קשה זו כולנו מחבקים את המשפחה ואת בית משפחת תקוע. כוחות הביטחון חוקרים את הרצח, אנחנו נמצא את האחראים לו ונמצה עמם את הדין".

החשוד ברצח אורי אנסבכר נעצר הלילה באזור רמאללה בפעילות משותפת של הימ"מ, השב"כ וצה"ל. החוקרים עלו על עקבותיו לאחר ניתוח של ממצאים פורנזיים בזירת הרצח וממצאים מנתיחת הגופה. במהלך מעצר הפלסטיני סמוך למסגד באל-בירה שבאזור רמאללה, התפתחו עימותים בין כוחות הביטחון לתושבים במקום. בתיעוד שהופץ ברשתות החברתיות נראים המתפרעים מיידים אבנים מטווח קצר לעבר הכוחות.