בעבודה משנים כיוון
נועם ריבקין, פלאש 90

על רקע המצב בסקרים: בעבודה משנים כיוון

במפלגה מתכוונים לפתוח בקמפיין חיובי שידגיש את הישגי חברי הכנסת ולא את ההתנגדות לבנימין נתניהו. יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' התייחסה בריאיון לכאן רשת ב לאפשרות של חיבור עם מרצ: "יש לכך התנגדות בשטח שלנו"
זאב קם
10 בפברואר 2019
10:04

על רקע המצב העגום בסקרים, במפלגת העבודה החליטו לשנות את קמפיין הבחירות ולעבור מקמפיין שלילי, שעסק בשאלה מי לא ייכנס לממשלתו של בנימין נתניהו, לקמפיין חדש וחיובי.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

הקמפיין החיובי יעבור לעסוק בעשייה של המפלגה, בדגש על חברי הכנסת שלה. החלק בקמפיין שעוסק בנתניהו יקבל הרבה פחות מקום ממה שהיה עד עכשיו, מתוך הבנה שהמספרים בסקרים מוכיחים שהקמפיין שהיה עד עכשיו לא הוכיח את עצמו ואולי אפילו גרם נזק.

בנוסף, בסביבתו של יו"ר המפלגה אבי גבאי נערכים ליום שאחרי הפריימריז, מתוך הבנה שגורמים במפלגה מתכננים לגבאי "אינתיפאדה" ביום שאחרי. לאחר שיסיימו להתמקד בבחירתם, יעברו אלו שלא ייבחרו במקומות גבוהים לתקוף את גבאי מתוך המפלגה, ולזה נערך מראש יו"ר המפלגה.

יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' התייחסה בריאיון לאריה גולן בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב לאפשרות של חיבור בין מפלגתה לבין מרצ. "אחרי כל הדיבורים על מרצ הסתובבתי הרבה בשטח במסגרת הפריימריז, ואני יכולה להעיד שיש לכך התנגדות מאוד גדולה בשטח שלנו", אמרה. "אני לא רואה את מצביעי מפלגת העבודה מצביעים לתמר זנדברג ולא רואה את מצביעי מרצ מצביעים לאבי גבאי. מדובר בטייפקאסטים שןונים שמבטאים זהות שונה, רגש שונה, הגדרה עצמית שונה. יש לנו הרבה מאוד ערכים משותפים, כולל פתרון שתי המדינות, אבל שוני מאוד גדול".

האזינו לריאיון עם יחימוביץ' בכאן רשת ב:

"חזונות ההיעלמות שלנו לא נראים לי ריאליים, אנחנו יודעים מה לעשות", המשיכה יחימוביץ', אך לצד זאת הוסיפה כי "אני אדם פרגמטי - תמכתי בחיבור שהיה נכון לשעתו עם ציפי לבני, כי אני חושבת שבפוליטיקה אם השלם גדול מסך חלקיו צריך ללכת עליו. אנחנו לא במצב שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו לפסול על הסף חיבור אפשרי. אם יראו לי סקרי עומק שאנחנו מכפילים את כוחנו, אז אפשר לשקול מערך משותף. אך לא ראיתי דבר כזה". 

עוד התייחסה יחימוביץ' לאפשרות שאהוד ברק יצטרף לשורות המפלגה. "הסקרים לא מראים שאהוד ברק מביא ולו מנדט אחד", אמרה. "זה מצער אותי כי הוא אדם שעשה דברים למען מדינת ישראל".