הפגנות בעזה
צילום: אי-פי

עשרות מתפרעים סמוך לגדר בעזה כחלק מהחלטת חמאס להסלים את העימות

חמאס יצא לא מרוצה מהשיחות שקיים במצרים, ופעילות "יחידת ההטרדה הלילית" חזרה, על רקע מותם של שני פלסטינים בני 14 ו-18 בהפגנות על הגדר ביום שישי
גל ברגר ואיציק זוארץ
10 בפברואר 2019
22:08

לאחר שלושה חודשים של רגיעה, היום (ראשון) חזרה "יחידת ההטרדה הלילית" להפר את הסדר ברצועת עזה. עשרות פלסטינים יידו אבנים והבעירו צמיגים סמוך לגדר. לדברי הפעילים הפלסטינים, הסיבות להתפרעויות הן הקיפאון במשא ומתן מול ישראל, ושני ההרוגים הפלסטינים במהלך הפרות הסדר ביום שישי האחרון.


כפי שפורסם בכאן חדשות, בחמאס הוחלט להסלים את העימות מול ישראל עד לבחירות, וכחלק מזה הוחזרה גם פעילות "יחידת ההטרדה הלילית". כמו כן, השיחות שקיים חמאס במצרים בשבוע שעבר לא השביעו את רצונו - התוצאה היא מצב שברירי בין עזה לישראל.

נער בן 14 וצעיר בן 18 נהרגו, ו-17 בני אדם נוספים נפצעו, ביום שישי האחרון מירי של כוחות צה"ל לעבר המשתתפים בהפגנות על גדר הגבול במזרח רצועת עזה, סמוך לחאן יונס. בצה"ל אמרו כי החל משעות אחר הצהריים התקהלו כ-8,200 מפרי סדר במספר מוקדים לאורך הגדר ברצועת עזה. במהלך הפרות הסדר הושלך רימון לעבר לוחמי צה"ל וכן מספר מטענים שהתפוצצו בסמוך לגדר המערכת. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי בהתאם להוראות הפתיחה באש.


בשבוע שעבר רקטה נורתה מרצועת עזה אל המועצה האזורית אשכול. מצה"ל נמסר כי זוהה שיגור אחד. הרקטה נפלה בשטח פתוח ולא היו נפגעים. בתגובה תקף טנק של צה"ל עמדת חמאס בדרום רצועת עזה. הפלסטינים דיווחו כי צה"ל תקף עמדות של ארגוני טרור מזרחית לחאן יונס.

תגיות:
חמאס
,
עזה