טקס פרסי הגראמי

הזוכה הגדול בטקס הגראמי - This is America

הערב הגדול של תעשיית המוזיקה האמריקנית יצא לדרך בפעם ה-61, בהנחיית אלישיה קיז. צ'יילדיש גמבינו קטף את התואר "שיר השנה" ועשה היסטוריה, ולמרות שזכה בשתי קטגוריות נוספות - לא הגיע לקבל את הפרס. גאווה ישראלית: "ביקור התזמורת" זכה בקטגוריית האלבום התיאטרלי הטוב ביותר
שני נחשוני
11 בפברואר 2019
07:04

טקס פרסי הגראמי ה-61 נערך הלילה (שני), בהנחיית המוזיקאית זוכת 15 פרסי הגראמי אלישיה קיז. הזוכה הגדול של הערב היה השיר This is America של הראפר צ'יילדיש גמבינו, שקטף את התואר "שיר השנה" במה שנחשב לרגע היסטורי - מאחר שזוהי הפעם הראשונה ששיר ראפ זוכה בקטגוריה. גמבינו זכה גם בהופעת הראפ הטובה ביותר ובקליפ הטוב ביותר, אך לא הגיע לקבל את הפרס. לפי דיווחים בתקשורת האמריקנית, הראפר גם סרב להזמנה להופיע בטקס.

בפתיחת הטקס, עלתה לבמה הגברת הראשונה לשעבר, מישל אובמה, שלדבריה הוזמנה על ידי מנחת הטקס קיז. עוד נשאו דברים ליידי גאגא, ג'ניפר לופז וג'יידה פינקט סמית'. "מוזיקה תמיד סייעה לי לספר את הסיפור שלי", אמרה אובמה. "לא משנה אם אנחנו אוהבים קאנטרי, ראפ או רוק - מוזיקה עוזרת לנו לשתף מעצמנו, את הכבוד ואת הצער, התקוות וההנאות. היא מאפשרת לנו לשמוע אחד את השני".


שיר נוסף שנשמע לאורך כל עונת הפרסים הוא Shallow של ליידי גאגא ובראדלי קופר, מתוך פס הקול של הסרט "כוכב נולד". השיר זכה בקטגוריית הופעת הפופ הטובה ביותר של צמד/להקה, וכן בקטגוריה השיר הטוב ביותר שנכתב עבור מדיה מצולמת. 

פרס נוסף, שהענקתו הייתה מרגשת במיוחד, היה בקטגוריית הופעת הרוק הטובה ביותר שבו זכה כריס קורנל המנוח על הקלטה שנחשפה לאחר מותו: When Bad Does Good. ילדיו של קורנל עלו לבמה לקבל בשמו את הפרס ונשאו נאום מרגש שלא הותיר עין אחת יבשה. 

ואיך אפשר בלי הזווית הישראלית - המחזמר "ביקור התזמורת" קטף את הפרס בקטגוריית האלבום התיאטרלי הטוב ביותר. המופע עלה בברודווי ב-2016 והוא מבוסס על הסרט הישראלי של ערן קולירין משנת 2007. בקיץ האחרון זכה המחזמר גם בעשרה פרסי טוני.