חסן נסראללה ומוחמד ג'וואד זריף

נסראללה נפגש עם שר החוץ האיראני בביירות

מזכ"ל חיזבאללה הודה לזריף בפגישתם "על כל מה שאיראן העניקה ללבנון מול התוקפנות הציונית והטרור". שר החוץ האיראני: "מוכנים לשתף פעולה בכל הנושאים שעל הפרק"
רועי קייס, עומרי חיים ומשה ברקוביץ'
11 בפברואר 2019
19:01

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, נפגש היום (שני) בביירות עם שר החוץ האיראני, מוחמד ג'וואד זריף, שהגיע לביקור בלבנון. לפי דיווחים במדינה, נסראללה הודה לבכיר האיראני על "כל הסיוע שאיראן העניקה ללבנון, לפלסטין, לתנועות ההתנגדות ולעמי האזור אל מול התוקפנות הציונית והטרור. הסיוע הזה הביא לניצחון ביותר מזירה ושדה קרב אחד". מזכ"ל חיזבאללה ייחל שאיראן תמשיך בתמיכתה, "חרף המזימות והלחצים" שמופעלים עליה.


שר החוץ האיראני הדגיש בפגישה את העמדה הקבועה של איראן - עמידה לצד לבנון וההתנגדות הלבנונית. זריף הוסיף כי "איראן נכונה להעמיק כל סוג של סיוע ולשתף פעולה בכל הנושאים שעומדים על הפרק". בשבוע הבא צפויה להתקיים פסגת ורשה בפולין בנושא המזרח התיכון. בוועידה אמורים להשתתף עשרות נציגים, חלקם ממדינות ערביות. שר החוץ הלבנוני, ג'בראן באסיל, הבהיר היום במסיבת עיתונאים כי ארצו לא תשתתף בכינוס מכיוון שישראל תשתתף בו, והדבר מנוגד למדיניות "הבידול". זריף, הביע הערכה לעמדתה של לבנון.