קובי מרימי הוא נציג ישראל באירוויזיון 2019
רונן אקרמן

החלום נמשך: קובי מרימי הוא נציג ישראל באירוויזיון 2019

הזמר ניצח בגמר "הכוכב הבא" את מאיה בוסקילה, שפיטה וכתריה, וייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון שתתקיים ב-18 במאי בתל אביב. חושבים שיש לכם את השיר שיכול להביא לנו דאבל? כל הפרטים על הגשת שירים לועדה
כאן אירוויזיון
12 בפברואר 2019
22:45

אחרי חודשיים וחצי של אודישנים, קרבות, הדחות, וגם פרישה אחת דרמטית, יש לנו סוף סוף נציג לאירוויזיון: קובי מרימי הוא המנצח הגדול של גמר "הכוכב הבא", וייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון 2019 שתתקיים בחודש מאי באקספו תל אביב. 

הערב נפתח בשלב הדו קרב על שני הכרטיסים הראשונים לגמר המכריע - שפיטה התמודדה ראש בראש מול כתריה, בעוד מאיה בוסקילה נכנסה לדו קרב השני נגד קובי מרימי.

כתריה קיבלה את הכרטיס הראשון לשלישיית הגמר אחרי הביצוע שלה ל-"Locked Out of Heaven" וגרפה 68% לעומת 64% שקיבלה שפיטה על הביצוע ל-"My Way". בדו-קרב השני ניצח קובי מרימי עם 79% על הביצוע שלו ל-"Always", מול מאיה בוסקילה שביצעה את "Euphoria" וקיבלה 54% מהקהל. 

טור דעה: קובי מרימי - טוב לישראלים >> 
מאחורי הקלעים: גמר הכוכב הבא לאירויזיון >>

למרות ההפסד בחצי הגמר, החליט הקהל בבית להעניק לשפיטה את הכרטיס השלישי והאחרון לגמר, בעוד מאיה בוסקילה נאלצה להיפרד מהקהל ומהחלום לייצג את ישראל באירוויזיון.

בשלב השני והמכריע עלו שלושת הפיינליסטים לבמה ונתנו את ביצוע חייהם בקרב האחרון של "הכוכב הבא". שפיטה עלתה ראשונה עם השיר המקורי  "Broken", אחריה ביצע קובי מרימי את "Let Tt Be" של הביטלס, ו-כתריה עלתה אחרונה עם "Impossible".

תרימו: קובי מרימי הוא המנצח הגדול

בתום ספירת הצבעות הקהל באפליקציות כאן ומאקו, קולות השופטים ונקודות השיפוט השונות - קובי מרימי קיבל את הדוז פואה המיוחל עם 215 מהקולות, אחריו שפיטה עם 165 מהקולות וכתריה לקחה את המקום השלישי עם 160 מהקולות.

קובי מרימי ברגע הזכייה בגמר

ועכשיו - אחרי שבחרנו את הכוכב הבא שלנו לאירוויזיון, כל מה שנותר הוא לבחור את השיר שייצג את ישראל.  בימים אלה מתקיים "קול קורא" המזמין את יוצרי וחברי אקו"ם לשלוח שירים לוועדת הבחירה בשידור, ובחודש מרץ צפוי להיחשף השיר שיבצע קובי מרימי ב-18 במאי על הבמה הגדולה באירופה. יש לכם שיר מנצח? מהרו והגישו אותו עד ה-17.02.2019 בשעה 14:00.
הצטרפו לקהילת כאן אירוויזיון בפייסבוק >>