אבו מאזן
צילום: אי-פי

מקורות פלסטינים מאשרים: רמאללה דחתה הזמנה אמריקנית להשתתף בוועידת ורשה

מקור פלסטיני אמר לכאן חדשות כי ההזמנה, שהייתה חתומה על ידי שרי החוץ של ארה"ב ופולין, הגיעה אחרי שברשות הפלסטינית פתחו בקמפיין נגד הוועידה בענייני המזרח התיכון, שבה משתתף גם נתניהו
גל ברגר
13 בפברואר 2019
08:52

מקורות פלסטינים מאשרים הבוקר (רביעי) כי הרשות הפלסטינית קיבלה הזמנה מארצות הברית להשתתף בוועידת ורשה שתיפתח היום, ודחתה את ההזמנה. מקור פלסטיני אמר כי ההזמנה שנשלחה לרמאללה הייתה חתומה בידי שרי החוץ של ארצות הברית ופולין והועברה דרך השגרירות הפלסטינית בוורשה, אך לפני כמה ימים הודיעו הפלסטינים על סירובם להשתתף בוועידה.


המקור הפלסטיני אמר לכאן חדשות כי ההזמנה הגיעה רק אחרי שהרשות פתחה בקמפיין נגד ההשתתפות בוועידה, שבה תשתתף גם ישראל ותעסוק בענייני המזרח התיכון ואיראן. כך או כך, הדברים מאשרים את דבריו של שליח הממשל האמריקני למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט, שצייץ בטוויטר כי הפלסטינים אכן הוזמנו לוועידה על ידי ארצות הברית.

אמש המריא ראש הממשלה בנימין נתניהו לוועידה. ראש הממשלה מעוניין לקיים כמה פגישות צד עם מנהיגים במהלך ימי הוועידה, כאשר ישנם מגעים לפגישות עם שרי חוץ ערביים, ביניהם ממרוקו ומבחריין. לפי לוח הזמנים של נתניהו, הוא צפוי להיפגש בשלב זה עם סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס, ועם שר החוץ האמריקני מייק פומפאו. זו תהיה פגישתו השלישית של נתניהו עם פומפאו בתוך כחודשיים.

אתמול פורסם בכאן חדשות כי אירופה הפעילה לחץ לבטל את הכינוס בבירה הפולנית. בכירים ישראלים עודכנו כי מדינות אירופה הציעו למשרד החוץ האמריקני לערוך במקום הכינוס בוורשה - מפגש פסגה של צרפת, גרמניה, ובריטניה יחד עם ארצות הברית, שיתמקד בנושאי המזרח התיכון והפעילות האיראנית.