סבתה של אורי אנסבכר: "לקחו אותה כשהייתה בשיא פריחתה"

פחות משבוע אחרי הרצח של נכדתה, סיפרה תמר לקלמן ליברמן על ההתמודדות: "אני רואה את הכאב של אימא שלה ואני חסרת אונים. הבת שלי לא תחזור להיות מה שהייתה". על המחוות לזכרה של אורי אמרה: "רשעים כיבו את האור שלה, אבל אנחנו ננצח"
קלמן ליברמן
13 בפברואר 2019
10:19

"באיזשהו מקום איבדתי גם חלק מהבת שלי. יש עכשיו חור גדול שהיא תצטרך לחיות איתו כל חייה" – כך אמרה היום (רביעי) תמר, סבתה של אורי אנסבכר שנרצחה בשבוע שעבר, בריאיון לקלמן ליברמן בכאן רשת ב. "זו אבידה גדולה בשבילי – של נכדה, וגם של חלק מהבת שלי. היא כבר לא תחזור להיות מה שהייתה, היא משהו אחר עכשיו. אני רואה את הכאב של אימא של אורי ואני חסרת אונים".

האזינו לריאיון המלא עם סבתה של אורי אנסבכר בכאן רשת ב

סבתה של אנסבכר סיפרה על היחסים איתה: "היה לנו קשר מדהים. כשאורי התחילה שירות לאומי בירושלים, היא הייתה קופצת אליי בכל פעם שהיה לה קצת זמן. היינו מדברות שעות, והרגשתי שאני צריכה להיות קשובה אליה. היה לה חשוב מאוד להבין דברים לעומק, להגיע לנקודה האמיתית הפנימית שלה. הרגשתי שהנה, היא מגיעה פנימה לנקודה הזו".

"במהלך השירות הלאומי, ראיתי איך היא מתפתחת. כמו פרח שנפתח. דווקא כשהייתה בשיא פריחתה לקחו לנו אותה, רצחו אותה", המשיכה הסבתא. היא שחזרה את יום הרצח: "בצהריים הבת שלי אמרה לי שמחפשים את אורי ולא יודעים איפה. אני מכירה אותה, היא לא אחת שנעלמת. ככל שהשעות נקפו, הבנתי שמשהו נורא קרה. הרי אנחנו נמצאים בארץ שלנו ומכירים את המציאות הזו".

מאז רציחתה של אורי, קמו שורה של יוזמות ומחוות כדי להנציח את זכרה. על כך אמרה סבתה: "בשבילי ובשביל כל המשפחה, אורי הקרינה אור, חום ואהבה. זה היה אור שהתחיל להאיר ולצמוח, והרשעים האלה כיבו אותו. עכשיו אני רואה שזה נוגע בכל כך הרבה אנשים. הם רצו לכבות אותו, אבל האור עלה לשמיים ומאיר מלמעלה על כולם. האור הזה ינצח. האהבה של אורי, החום והתום שלה ינצחו".