צליל אברהם
יח"צ, עופר דבוש

בחירות העורכים - כאן 88 | 12.2.2019

עדכון אחרון - 12.2.2019
מערכת כאן
13 בפברואר 2019
14:52

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

אסף אמדורסקי - הנצח הוא נצח

עכשיו כשהוא לא מופיע על המרקע שלכם פעמיים בשבוע לאסף אמדורסקי יש זמן לחזור ולהתעסק במה שחשוב באמת: מוזיקה. בעוד רגע ימלאו 20 שנה לאלבום המופת שלו "מנועים שקטים" והחגיגות מלוות בסינגל חדש וראשון מזה שלוש שנים. "הנצח הוא נצח" הוא שיתוף פעולה ראשון של אמדורסקי עם המפיק והדיג'יי מוסקומן. את הקליפ יצרה האמנית נטע-לי פלדסמן בעזרת קטעי ארכיון ממבצעי ניסוי בפצצת האטום.

צליל אברהם - חשבונות נפש

היוצרת צליל אברהם הוציאה בשנה שעברה EP מסקרן ואת 2019 היא פותחת עם שיר חדש על דיכאון, זוגיות ונקודת המפגש ביניהם. איך מתעלים על הכל ובכל זאת נשארים יחד? לא בטוח שיש כאן תשובה אבל יש כאן שיר נהדר של יוצרת בתחילת דרכה. הסינגל החדש הוקלט בעזרת עמותת "סינתיסייזר" שמנסה לעזור ליוצרים בתחילת דרכם וללמד אותם לפעול נכון ביער הסבוך שנקרא "תעשיית המוזיקה הישראלית".

Killers – Land of the Free

ההשפעה של ברוס ספרינגסטין כבר מזמן ידועה וברורה, בטח על להקה כמו The Killers. אבל נראה שעידן טראמפ בארה"ב מביא אצל הרבה יוצרים את ה-"ספרינגסטין" הקטן שבהם לקדמת הבמה. אם זה היה תלוי בנו השיר הזה היה דואט של הקילרס וספרינגסטין אבל זה לא תלוי בנו ונאלץ "להסתפק" בשיר הכי טוב של הקילרז מזה הרבה זמן. Land of the Free מצטרף לשורה ארוכה של שירי מחאה אמריקאיים שיצאו מאז שטראמפ עלה לשלטון, רק שבמקרה הזה הכל מונח על השולחן. אין משחקי מילים, אין מסרים סמויים ואין מילים גדולות - יש מסר חד וחלק, קריאת השכמה למדינה שהלכה אחורה במקום קדימה.

Tom Williams - Early Morning Rain

"משבר גיל 30" מכירים? עוד לא? חכו… עברתם כבר? נו אז תבינו על מה מדובר. אתם בתוך זה? השיר הזה בשבילכם. תום ויליאמס הבריטי חווה משבר גיל שלושים ושרד כדי לכתוב על זה שיר. לפני שנתיים מלאו לו שלושים אביבים ובמקביל חלק מחברי המשפחה שלו התמודדו עם דרגות שונות של דיכאון ומחלות נפשיות. דווקא באמצע ירח דבש, כשאישתו ישנה בחדר הסמוך, וילאמס ניסח עם גיטרה קטנה את כל המחשבות על משפחתו ואת כל התחושות הקשות שהציפו אותו. אבל אל תבינו אותו לא נכון, זה שיר עם תקווה ועם כתף להישען עליה, בכל זאת הוא בדיוק התחתן.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

בן זילכה – הבורים
מוניקה סקס – ידענו לרקוד
קמה ורדי - Whatever Will Be
רחל ירון – פעם ביום
ריף כהן - Tomber De Haut
תומר ישעיהו - עיר בלי ים
Altin Gun – Goca Dunya
Colter Wall - Wild Dogs
FUR - Angel Eyes
James Blake Feat. Rosalia – Barefoot in the Park
Sharon Van Etten – Seventeen
Vampire Weekend – Harmony Hall

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים