יאיר (יאיא) פינק

יאיא פינק: "מסיתים עד שיירצח שמאלני, עיתונאי או יועמ"ש"

הפתעת הפריימריז בעבודה, יאיא פינק הגיע לדיבור צפוף בעמוד הפייסבוק של כאן חדשות וטען כי לראש הממשלה נתניהו יש אחריות ברצח רבין. בהמשך, תקף את הימין, המקדש לדבריו את האדמה: "קידוש החיים ביהדות גבוה יותר מהאדמה, ובימין הפכו את זה לגמרי"
אורית נבון
14 בפברואר 2019
12:42
עודכן ב 13:50

יאיר (יאיא) פינק, הפתעת הפריימריז בעבודה, התארח היום (חמישי) בעמוד הפייסבוק של כאן חדשות. אורית נבון ניסתה להבין מה זה אומר להיות דתי שמאלני שחושב ש"הימין שכח מה זה להיות יהודי".

"את ההסתה שהביאה לרצח רבין הובילו מנהיגים מהימין ורבנים", אמר פינק. "מי שאומר אחרת - מטשטש את ההיסטוריה. הסיתו והסיתו עד שמישהו רצח את ראש הממשלה. חלקם עד היום מסיתים, עד שיירצח שמאלני, עיתונאי או יועץ משפטי". המועמד הפנה אצבע מאשימה לעבר נתניהו: "זה מתחיל מראש הממשלה - ברגע שאתה אומר 'הערבים נוהרים לקלפיות' וברגע שאתה תוקף את היועץ המשפטי לממשלה ואת המפכ"ל, וכל מי שלא חושב כמוך הופך לעוכר ישראל ולחמוצים וכו' - אתה מוציא מחוץ לגדר קהילות שלמות. למנהיגים יש אחריות גם מעצם השתיקה שלהם".


"אני מרגיש שחטפו את היהדות והפכו אותה רק לזרם אחד מסוים", אמר פינק. "ארץ ישראל חשובה מאוד, אבל יש ערך אחד שנשכח לגמרי מהימין - קידוש החיים. ערך קידוש החיים ביהדות גבוה יותר מהאדמה, ובימין הפכו את זה לגמרי - מבחינתם רגבי האדמה הם מעל הכל. קידוש החיים הוא בתחתית הסולם".