מנכ"ל הדסה בכאן רשת ב: השביתה מיותרת ושקרית

פרופסור זאב רוטשטיין טען בריאיון ששביתת הרופאים בבית החולים לא מוצדקת: "יש מתווה של ליצמן בנוגע למתמחים. אם השופט היה יודע עליו, השביתה לא הייתה מאושרת"
בחצי היום
14 בפברואר 2019
15:05

מנכ"ל בית החולים הדסה, זאב רוטשטיין, האשים היום (חמישי) את ההסתדרות הרפואית בשביתת הרופאים בהדסה. בריאיון לתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, הסביר רוטשטיין שקיים מתווה של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן בנוגע למתמחים שהוסתר מהשופט. לטענתו, אם השופט היה יודע על כך הוא לא היה מאשר את השביתה.

האזינו לריאיון עם זאב רוטשטיין

"יש מתווה שקבע ליצמן. למתמחים האלה אין אפילו פנקס התמחות של ההסתדרות", הסביר רוטשטיין בנוגע לשבעת המתמחים העומדים במרכז המחלוקת בין הצדדים. "השופט לא ידע שיש מתווה כזה. אם הוא היה יודע הוא לא היה נותן לזה לקרות. מישהו רצה לעשות שביתה בכל מחיר. השורש שלה היא לא במתמחים, זה רק דגל פוליטי של ההסתדרות הרפואית. השביתה הייתה מיותרת ושקרית".

אתמול הודיעו ההסתדרות הרפואית ורופאי הדסה כי הם משהים את השביתה, לאחר שאתמול הכריזו בבוקר על העיצומים ופעלו במתכונת שבת. היום צפוי להתקיים דיון בנושא בבית הדין לעבודה. סלע המחלוקת בין הצדדים הוא סירוב בית החולים הדסה לקבל שבעה מתמחים שכבר נקלטו וביטול מכתבי השימוע שנשלחו אליהם.

בתשובת משרד הבריאות לבית הדין לעבודה נמסר שסגן השר ליצמן שנפגש עם רופאי הדסה ונציגי ההנהלה בתחילת השבוע, ביקש לדחות את השביתה בשבועיים עד אחרי חזרתו של רוטשטיין מחו"ל. הוא הציע שהמתמחים יקלטו לעבודה בחודש מרס. על ידי בית החולים הוצע כי ישולם שכר למתמחים מתחילת פברואר וישקלו ביטול השימועים שנשלחו להם. ההסתדרות הרפואית דחתה את ההצעה.