גילאון, ארכיון
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

גילאון אחרי הניצחון בפריימריז: חיבור - לא תלוי רק במרצ

מספר שתיים במפלגה אמר בריאיון לכאן רשת ב כי "אנחנו נצמח כמו עוף החול". על האפשרות של איחוד בין מרצ לעבודה הוא אמר: "אם יש בסיס אידיאולוגי זה חוסר אחריות לא ללכת ביחד. היו"ר מתנגד"
הבוקר הזה בשישי
15 בפברואר 2019
09:43

אחרי הניצחון בפריימריז במרצ, הביע הבוקר (שישי) אילן גילאון אופטימיות באשר לסיכויי המפלגה בבחירות הקרובות: "נצמח כמו עוף החול". בריאיון לבני טייטלבוים בכאן רשת ב הוא התייחס לאפשרות של חיבור מרצ והעבודה: "אם יש בסיס אידיאולוגי זה חוסר אחריות לא ללכת ביחד".

האזינו לריאיון עם אילן גילאון לכאן רשת ב:

"כל מה שיעמוד במבחן המציאות של אידיאולוגיה משותפת - נבחן את התוקף החשבונאי שלו, יתקיים תהליך שבו השלם יהיה גדול מסכום חלקיו", הבהיר גילאון. זה לא תלוי רק במרצ, אנחנו מוכנים תמיד להתרחב ולגדול. מבחינת האנשים שנבחרו בעשירייה הראשונה במפלגת העבודה יש בסיס. מבחינת יו"ר העבודה הוא מתנגד, אנחנו לא מכריחים אף אחד".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

גילאון יהיה במקום השני ברשימת מרצ לכנסת הבאה, אחרי יושבת הראש תמר זנדברג. למקום השני בפריימריז הגיעה ח"כ מיכל רוזין, ח"כ עיסאווי פריג' סיים במקום השלישי, במקום הרביעי עלי סלאלחה, ובמקום החמישי מהרטה ברוך. נרשם שיעור הצבעה גבוה של 83% מצביעים מבין 21 אלף המתפקדים.