-

ראש אמ״ן ומפקד חיל האוויר יצטרפו לפגישת נתניהו-פוטין

רה"מ ימריא למפגש עם נשיא רוסיה ביום חמישי הקרוב וידון איתו בתקיפות בסוריה ובהתבססות האיראנית. ייתכן שאישים נוספים מן התחום הביטחוני יצורפו לנסיעה
גילי כהן
15 בפברואר 2019
20:58

ראש אמ"ן האלוף תמיר היימן ומפקד חיל האוויר עמיקם נורקין יתלוו לראש הממשלה בנימין נתניהו שייצא ביום חמישי הקרוב לפגישה במוסקבה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. כך פורסם לראשונה הערב (שישי) בחדשות השבוע בכאן 11. רשימת החברים בפמליה של ראש הממשלה עדיין לא נסגרה וייתכן שיצטרפו אישי ביטחון נוספים לנסיעה.

מפקד חיל האוויר נורקין כבר נשלח למוסקבה לאחר תקרית הפלת המטוס הרוסי בסוריה בספטמבר בשנה שעברה אך לא הצליח בניסיון לפשר בין ישראל לרוסיה. נתניהו מייחס חשיבות רבה למפגש הנוכחי עם ולדימיר פוטין כשעל הפרק נמצאים שלושה נושאים מרכזיים.

נתניהו מעוניין להזהיר את רוסיה מפני המשך הפעילות האיראני על אדמת סוריה. במקביל קיימת הערכות בישראל לכך שמערכות ההגנה האווירית שרוסיה העבירה לצבא סוריה יהפכו למבצעיות וייכנסו לשימוש.

במקביל בישראל ישנה מורת רוח מכך שאיראן ממשיכה לפעול גם מאזורים בסוריה שרוסיה התחייבה כי יהיו נקיים מכוחות איראניים. יש לציין כי זהו ביקורו הראשון של נתניהו במוסקבה לאחר הפלת המטוס הרוסי על ידי כוחות הנ"מ הסוריים.