הלווייתו של ניר כץ - אחד הנרצחים בברנוער
צילום: ג'ורג' נובומינסקי, פלאש 90

אביו של אחד הנרצחים בברנוער: "לא נראה שיש קצה חוט אמיתי"

גילי שנהר, אביו של ניר כץ שנרצח במועדון בתל אביב, התייחס בכאן רשת ב לפרסומים על התפתחות בחקירה - והאשים שהמשטרה אינה מעדכנת את בני המשפחות. "חנקישייב כבר עשה עליהם סיבוב. אלה פצעים שלא מגלידים", אמר האב
בחצי היום
17 בפברואר 2019
13:28
עודכן ב 14:22

גילי שנהר, אביו המאמץ של ניר כץ שנרצח באירוע הירי במועדון הברנוער, התייחס היום (ראשון) לפרסומים בדבר התפתחות בחקירת הרצח שעדיין לא פוענח. "צריך לקחת את זה בערבון מאוד מאוד מוגבל, אנחנו יותר ממופתעים לשמוע את השם של זאור חנקישייב", אמר שנהר בריאיון לליאת רגב בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם גילי שנהר בכאן רשת ב

"חנקישייב עשה את כל הסיבוב הזה על המשטרה, על כל עם ישראל והתגלה כבלוף אחד גדול", הסביר שנהר בריאיון. האב ציין כי הפרסומים פותחים "פצעים שלא מגלידים" ומחזירים אותנו אחורה. "כמו שזה נראה, אין באמת קצה חוט אמיתי", אמר שנהר.

מוקדם יותר פורסם על התפתחות בחקירת הרצח בברנוער. עד המדינה בפרשה בעבר, זאור חנקישייב, העביר למשטרה מידע חדש לכאורה על הרצח שאירע לפני כעשר שנים. לטענת העבריין, המידע כלל פרטים מפלילים והוא מעוניין לתת אותו תמורת תשלום.

חנקישייב, ששינה את שמו לזיו חן, מרצה מאסר בגין בידוי ראיות ושיבוש הליכי משפט. בשבוע שעבר יצא מבית הסוהר לטובת אותה עדות.

לטענת גורמים הוא שטח סיפור חדש בפני החוקרים, וציין חשודים אחרים שאחראים לרצח, מבלי דרישה לתשלום כלשהו בתמורה לכך. גרסתו הפעם שונה לחלוטין מהסיפור הראשון שסיפר - בו ניסה להפליל בזמנו את חגי פליסיאן. לאור עברו הבעייתי, במשטרה יבחנו את גרסתו ובהתאם וככל שיידרש, יזמנו אנשים שונים לחקירה.