משפחתה של תהילה נגר
צילום: פלאש 90

ביהמ"ש אישר את הסדר הטיעון: רוצח תהילה נגר הורשע בהריגה

ראאד רושרוש ירצה 20 שנות מאסר ויפצה כספית את משפחתה של בת זוגו לשעבר, שרוצץ את גולגולתה. אביה של תהילה: "לא מדובר בהריגה, זה רצח". עורכי דינו של הרוצח לפני הדיון: "התפקיד שלנו להציף את המחדלים של המשטרה"
אורלי אלקלעי
19 בפברואר 2019
08:59
עודכן ב 10:00

בית המשפט המחוזי בנצרת אישר הבוקר (שלישי) את הסדר הטיעון בתיק רצח תהילה נגר, לפיו הרוצח ראאד רושרוש, שהורשע בהריגה, ירצה עונש מאסר של 20 שנה. בנוסף הוא יפצה כספית את משפחתה של בת זוגו לשעבר בסכום המרבי הקבוע בחוק. 

בני משפחתה של נגר עוררו סערה בדיון במחאה על ההסדר, ועל הרשעתו של רושרוש (29) בהריגה ולא ברצח. "מערכת המשפט פשטה רגל. לשופטים אין כבוד, לעורכי הדין אין כבוד. בושה וחרפה למחוז צפון", אמרו. יגאל נגר, אביה של תהילה, אמר בדיון: "לא מדובר בהריגה, זה רצח. תעשו את תפקידכם, מבקשים מכם לדחות את העסקה הזאת, תשפטו אותו עד הסוף. לא מקובל על ידי משפחתי, על ידי עם ישראל, תדחו את העסקה הזאת".


מנגד, עורכי דינו של רושרוש הסבירו כי בתיק היו כשלים ומחדלים של המשטרה. עו"ד תמי אולמן אמרה: "ההסדר הוא ראוי בנסיבות של התיק. אנחנו מבינים את צערה של המשפחה. כאשר יש כשלים ומחדלים חמורים ביותר מבחינת עבודת המשטרה, התפקיד שלנו להציף את המחדלים האלה ולכן הגענו להסדר הטיעון. המחדלים הם מחדלי משטרה".

עו"ד שמואל ברזני אמר לפני הדיון: "אנחנו מבינים את הכאב של המשפחה. עמלנו קשה מאוד שלא להיכנס לסוגיות שיכולות להביך את המשפחה. לא פגענו בכבודו של אף אחד, אפילו שזה עלה לנו במחירים מסוימים בהגנת הנאשם. אנשים לא מבינים מה תפקידו של כל אחד בהליך המשפטי".


נגר, תושבת קיבוץ גינוסר, הייתה בת 20 במותה. גופתה של נגר נמצאה בחודש דצמבר 2016 סמוך למושבה מגדל. בכתב האישום המקורי צוין כי רושרוש תקף אותה באלימות קשה באמצעות אבן. כחודשיים לפני האירוע היא דיווחה על אלימות מצד רושרוש. עורכת דינו של הנאשם, תמי אולמן, אמרה בעבר לכאן חדשות כי "עקב מחדלי חקירה גדולים שהיו בתיק, הסדר הטיעון היה הצעד הנכון לכל הצדדים".