אפי נוה

סערה בלשכת עורכי הדין: האם אפי נוה יכול להצביע עבור מחליפו?

קולו של היו"ר הפורש משמעותי מבין כ-40 המצביעים שיכריעו בין שני המועמדים לתפקיד היו"ר הזמני. אמש הוצאו חוות דעת סותרות והסוגיה צפויה אף להגיע להכרעת בית המשפט
כתבי כאן חדשות
19 בפברואר 2019
12:51

האם אפי נוה יכול להצביע היום (שלישי) בבחירות שיקבעו את זהות מחליפו? השאלה הזו מסעירה את לשכת עורכי הדין: אמש הוצאו חוות דעת סותרות בשאלה האם ליו"ר הפורש מותר להצביע בבחירות לתפקיד היו"ר הזמני במועצת לשכת עורכי הדין, והסוגיה צפויה אף להגיע להכרעת בית המשפט. הקרב סוער כי כל קול משמעותי מבין כארבעים מצביעים לשני מועמדים.

נוה, שנחשב תומך במועמד אבי חימי, קיבל חוות דעת לפיה אין מניעה שיצביע, בעוד שמטעם המועמד אורי קינן, ישנה חוות דעת לפיה קולו של נוה לא נחשב. נוה הצביע במעטפה כפולה, והמועמדים צפויים לחכות לספירת הקולות אחר הצהריים ובהתאם יחליטו המועמדים אם יעתרו נגד התוצאות. הבחירות נערכות אמנם לתפקיד היו"ר הזמני, אך המנצח יזכה ביתרון לקראת הבחירות הכלליות שייערכו ביוני, וגם כעת יוכל לערוך שינויים משמעותיים על רקע הטלטלות שעברה הלשכה.

ברקע, נוה שיתף אתמול בקבוצת וואטסאפ של חברי לשכה דברים קשים על פרקליט המדינה, וכינה אותו "עבריין והצליח לתפור אותי". במשרד המשפטים הובהר בעבר כי הטענות של נוה לנקמה מצד ניצן תלושות מהעובדות והמציאות וכי צצו רק אחרי שנוה הסתבך בפרשת ביקורת הגבולות.

עורך הדין חימי, מסר בתגובה: "צר לי שבמקום לעסוק באיחוד השורות ובכיבוד ההליך הדמוקרטי, בוחרים גורמים שונים מטעמו של עו"ד קינן לעסוק בניסיון לקושש קולות של חברי המועצה ולהלך איימים, זו אינה דרכי. חוות דעתו של היועץ המשפטי של לשכת עורכי הדין קבעה כי לנוה זכות הצבעה. בלי כל קשר לחוות הדעת, במועצה חברים 48 עורכי דין מהשורה הראשונה, אין לי כל ספק כי יפעלו, לפי הבנתם, לטובת הלשכה".

בהכנת הידיעה השתתפו: תמר אלמוג, דניאל אלעזר ואמוץ שפירא

תגיות:
אפי נוה