דגל פולין בבניין העירייה בוורשה
צילום: אי-פי

שגרירת ארה"ב בפולין נגד כץ: "אין מקום לאמירות פוגעניות"

השגרירה האמריקנית בוורשה התייחסה למשבר בין ישראל לפולין סביב התבטאותו של ממלא מקום סגן שר החוץ: "בין בעלות ברית כל כך קרובות, אין מקום לאמירות כאלה"
עמיחי שטיין
19 בפברואר 2019
15:45

התייחסות אמריקנית חריגה למשבר בין ישראל לפולין: שגרירת ארצות הברית בפולין, ג'ורג'ט מוסבכר, התבטאה היום (שלישי) בנוגע למתיחות בין המדינות ויצאה נגד אמירותיו של ממלא מקום סגן שר החוץ, ישראל כץ, שהאשים את הפולנים באנטישמיות. "אין מקום לאמירות פוגעניות מהסוג הזה בין בעלות ברית קרובות כמו ישראל ופולין", אמרה השגרירה.

דעה: כץ חיפש הון פוליטי – ונתניהו משלם את המחירסגן שר החוץ של פולין הבהיר מוקדם יותר כי ארצו עדיין מצפה להתנצלות מישראל על הדברים שאמר גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בנוגע לחלקה של פולין בשואה. "אנחנו מצפים לתגובה מאוחדת בשם ישראל", מסר סגן השר הפולני.

על רקע ביטול ועידת וישגראד בישראל והמשבר המחריף עם פולין, נתניהו נפגש היום בירושלים עם מקביליו מצ'כיה, סלובקיה והונגריה. הוועידה, שהייתה אמורה להיערך ביחד עם ראש ממשלת פולין, התבטלה עקב החלטת ורשה שלא להגיע אליה בעקבות התבטאויותיהם האחרונות של נתניהו ושל ממלא מקום שר החוץ, ישראל כץ.

ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אורבן, אמר בתשובה לשאלת כאן חדשות בנוגע לפולין: "אני חושב שהיה עדיף שהם יהיו כאן. כששתי חברות מתווכחות, אתה מקווה שהן ידברו ויפתרו את הבעיות ביניהן". גם ראש ממשלת צ'כיה הביע תקווה שישראל ופולין יפתרו את המחלוקות ביניהן.