אבי חימי
צילום: דוברות לשכת עורכי הדין

המחליף של אפי נוה: עו"ד אבי חימי נבחר ליו"ר זמני של לשכת עורכי הדין

ימלא את התפקיד עד הבחירות הכלליות שיתקיימו בעוד ארבעה חודשים. זאת לאחר שיושב הראש הקודם, אפי נוה, נאלץ לפרוש בעקבות החקירה שנפתחה נגדו
אמוץ שפירא
19 בפברואר 2019
16:53

עורך הדין אבי חימי נבחר לכהן כיושב הראש הזמני של לשכת עורכי הדין במקומו של יושב הראש הפורש, אפי נוה. חימי גבר בהצבעה חשאית שקיימו היום (שלישי) חברי המועצה הארצית של הלשכה.

חימי זכה בקולותיהם של 24 מבין חברי המועצה וגבר על עורך הדין אורי קינן שקיבל 19 קולות בלבד. קינן כיהן כממלא מקומו של יושב הראש המתפטר, אפי נוה, מאז פרישתו. עורך הדין חימי ימלא את התפקיד במשך ארבעת החודשים הקרובים עד לבחירות הכלליות ללשכה שיתקיימו ב-18.6.2019.

עורך הדין חימי אמר עם בחירתו כי עוד לא הגיע הרגע שצריך לשמוח. "המטרה קשה. ביחד נייצב את הפסינה הזו ונוביל אותה לחוף מבטחים. יש הרבה אנשים שמזנבים בלשכה ללא הצדק. תפקידנו להוביל את הספינה למקום שבו נהיה גאים להיות חברים בלשכת עורכי הדין. נעסוק בעבודה ולא בדיבורים".

עורך הדין אפי נוה הודיע לפני כחודש כי הוא מתפטר מתפקידו כראש לשכת עורכי הדין. "החלטתי לעשות כן הואיל והלשכה חשובה ויקרה לי עד מאוד", כתב נוה. "אינני רוצה שענייני האישי, שאני מניח שיסתיים במהרה, יפגע בפעילותה של הלשכה". יממה קודם לכן הורה בית משפט השלום בתל אביב לשחרר בתנאים מגבילים את נוה – החשוד המרכזי בפרשת המינויים תמורת מין שמסעירה את מערכת המשפט.