אפרת בן צור

בחירות העורכים - כאן 88 | 20.2.2019

עדכון אחרון - 20.2.2019
מערכת כאן
20 בפברואר 2019
15:43

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

אפרת בן צור - עיר מרוחקת

לפני יותר משנה סיפרנו לכם על השיר "על דרך הטבע" של אפרת בן צור, שבו היא חזרה לשפה העברית וחזרה בכלל אחרי חמש שנות היעדרות. בסוף שנת תשע"ח הוא היה חלק משירי השנה שלנו ותהינו איפה הסינגל הבא והאם יהיה אלבום? והנה הגיעה הבשורה על אלבום חדש והיא מלווה בשיר הנושא שהלחינה בן צור וכתבה דליה רביקוביץ'. בעידן האינסטנט אפרת לוקחת את הזמן וטוב שכך - אנחנו נמשיך לחכות בסבלנות לאלבום המלא.

Benjamin's Brother ft. Yael Eisenberg - Glory

הנה מישהו שלוקח את הזמן. גם עליהם כבר דיברנו בשנה שעברה ורק עכשיו מגיע סינגל נוסף מהאלבום Field Trip שהוקלט בנורווגיה וייצא בקרוב. הפעם "אח של בנימין" מארחים את יעל אייזנברג המוכשרת. השיר Glory מוקדש לצדדים האפלים של אהבה ויחסים: שליטה, אובדן, אובססיה ואלימות. כמו בפעמים הקודמות גם כאן הנושאים האפלים עטופים במוזיקה מרככת והשפעות אייטיז חזקות (הרנסנס של העשור המושמץ בהיסטוריה ממשיך).

Decemberists – Traveling On

בשנה שעברה המעריצים של החברה מדצמבר התאכזבו קצת למשמע האלבום I'll Be Your Girl שהיה מלא בהשפעות אייטיז ונשען על סינתיסייזרים ופחות על כלי נגינה אקוסטיים. בסוף אותה השנה הם הציעו פרס ניחומים בדמות האי.פי Traveling On. הוא מורכב משירים שלא נכנסו לאלבום וגם לא זכו לא אותה עטיפה והפקה מוזיקלית ומזל שכך. שיר הנושא הוא בדיוק מה שאנחנו ומעריצי הלהקה התגעגענו אליו.

Weyes Blood - Andromeda

נטלי מרינג מקליטה תחת השם Weyes Blood וב-2016 היא הוציאה את Front Row Seat to Earth, האלבום ששם אותה על המפה. מאז היא עברה למגרש של הגדולים ו- Titanic Rising האלבום הבא שלה כבר יראה אור בלייבל סאב-פופ, עם ג'ונתן רדאו מ-Foxygen כשותף בהפקה. ב-Andromeda, הסינגל הראשון מתוכו, Weyes Blood מחברת בצורה מרהיבה בין הישן והחדש, עם גיטרות סלייד באווירת ג'ורג' הריסון שיוצאות לטיול בגלקסיה. Love Is Calling.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

אסף אמדורסקי - הנצח הוא נצח
בן זילכה – הבורים
מוניקה סקס – ידענו לרקוד
צליל אברהם - חשבונות נפש
Colter Wall - Wild Dogs
Sharon Van Etten – Seventeen
The Killers – Land of the Free
Tom Williams - Early Morning Rain
Vampire Weekend – Harmony Hall

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים