בלוני תבערה, היום
צילום: ביטחון אשכול

בתגובה לבלוני תבערה: צה"ל תקף עמדת חמאס ברצועה

על פי דיווחים פלסטינים, איש לא נפגע מהירי בדרום הרצועה. מוקדם יותר הופרחו לעבר ישראל בלוני תבערה בשלושה מקרים שונים
כתבי כאן חדשות
20 בפברואר 2019
19:06

מתיחות בגבול עזה: כלי טיס של צה"ל תקף הערב (רביעי) עמדה של ארגון חמאס בדרום רצועת עזה בתגובה להפרחת זרי בלוני תבערה לעבר שטח ישראל. על פי מקורות פלסטינים, איש לא נפגע מהירי.


מוקדם יותר היום התפוצץ בלון תבערה באוויר באזור כיסופים. סמוך לשם אותר בלון חשוד נוסף בשדות חקלאיים, וחבלן הוזעק למקום. במוקד נוסף זוהה צרור בלונים המחובר לחפץ חשוד בשטח פתוח במועצת אשכול.

בתוך כך, שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלדנוב התייחס למהלך של ישראל לקיזוז הכספים לרשות הפלסטינית: "זו התפתחות משמעותית שמעמידה בסכנה את היציבות הכלכלית של הרשות - ובסופו של דבר גם את ביטחונם של הישראלים והפלסטינים".

אתמול פרצה שריפה ביער כיסופים שבמועצה האזורית אשכול, כתוצאה מבלון תבערה ששוגר מרצועת עזה ונחת במקום. צוות כיבוי מתחנת אשכול פעל במקום לכיבוי האש. לא היו נפגעים כתוצאה מהדליקה.

מפקד מחוז דרום בכבאות והצלה, טפסר שמוליק פרידמן, אמר בעקבות האירוע כי "לא ציפינו שטרור הבלונים יפסיק. הכבאים השתלטו על השריפה במהירות. מזג האוויר לטובתנו – הצמחייה רטובה. כשמזג האוויר יתחמם ויתייבש אנחנו נהיה ערוכים בצורה משמעותית לעלייה בכמות הבלונים והשריפות".

ביום ראשון נפצע חייל באורח בינוני מרסיס של מטען חבלה שהתפוצץ בהתפרעויות בגבול רצועת עזה. הוא נותח בבית החולים ברזילי, לאחר שנפגע בקנה הנשימה ובוושט. בתגובה לאירוע תקף צה"ל שתי עמדות של חמאס ברצועה. 

ביום שישי האחרון נפצע קל קצין מיחידת המסתערבים של מג״ב. גם הוא נפגע מרסיס מטען במהלך הפרות סדר אלימות בגבול. כ-11 אלף פלסטינים הגיעו לכמה מוקדים לאורך הגדר להשתתף בהפגנה השבועית במקום. מצה"ל נמסר שחלק מהפלסטינים התפרעו והשליכו מטענים ורימונים לעבר הכוחות.

בהכנת הידיעה השתתפו משה שטיינמץ, גילי כהן, איציק זוארץ ועומרי חיים.