אפי נוה בבית המשפט

נפתח משפטו של אפי נוה בפרשת הכניסה הלא חוקית לארץ

ראש לשכת עורכי הדין לשעבר נאשם שנכנס ויצא מהארץ בניגוד לחוק יחד עם בת זוגו. נוה נאשם גם בקבלת דבר במרמה. השניים החליטו להסתנן בביקורת הגבולות בשדה התעופה באמצעות אישור מעבר אחד בניסיון להסתיר את הקשר ביניהם
רום ליאור
24 בפברואר 2019
10:08

משפטו של יו"ר לשכת עורכי הדין היוצא, אפי נוה, נפתח הבוקר (ראשון). נוה מואשם שיחד עם בת זוגו נכנס ויצא מהארץ בניגוד לחוק בשדה התעופה בן גוריון. הוא מואשם גם בקבלת דבר במרמה. הדיון הבוקר עוסק, לפי שעה, בהעברת חומרי חקירה מהתביעה להגנה בלבד. 

לפי כתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בראשון לציון, נוה ובת זוגו החליטו להסתנן בביקורת הגבולות באמצעות אישור מעבר אחד, על מנת להסתיר את הקשר ביניהם ולסייע לנוה בסכסוך הגירושין שבו הוא מצוי. כדי לעבור בביקורת השתמשה בת הזוג באישור המעבר שהונפק לנוה, והוא נצמד לאחרים במעבר ללא אישור.

כתב האישום הוגש נגד נוה לאחר שפרקליט המדינה, שי ניצן החליט לפני כארבעה חודשים לקבל את המלצת המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, ופרקליטות מחוז מרכז ולהודיע לנוה כי הפרקליטות תעמיד אותו לדין בכפוף לשימוע בתום בחינת חומר החקירה בעניינו.

בחודש שעבר התפטר נוה מתפקידו כיו"ר לשכת עורכי הדין בעקבות פרשה אחרת שבה היה מעורב - פרשת החשדות למינויי שופטים תמורת מין. "החלטתי לעשות כן הואיל והלשכה חשובה ויקרה לי עד מאוד. אינני רוצה שענייני האישי, שאני מניח שיסתיים במהרה, יפגע בפעילותה של הלשכה", אמר נוה. 

נוה נעצר כחשוד המרכזי בפרשה ולאחר מכן שוחרר לאחר שנחקר ביחידה להב 433 של המשטרה בחשד לעבירות בנוגע למינוי שופטים שלא כדין. נגד נוה עלה החשד כי היה בקשר אינטימי עם השופטת שפעל למינויה. החשדות קשורים למינוי של שופטת בבית משפט שלום לפני כמה שנים, ולניסיון להביא למינוי של שופט שלום לבית משפט מחוזי - מינוי שלא יצא לפועל.