זירת התאונה

תאונת האוטובוס ב-443: שני הנהגים אחראים

נגד שני הנהגים נמצאה תשתית ראייתית מספקת להעמדה לדין. המשטרה מייחסת לנהגים כמה סעיפי חשד ובהם גרימת מוות ברשלנות. על פי מסקנות החקירה, נהג הטרנזיט עצר באופן מסוכן בצד הדרך ונהג האוטובוס לא שמר מרחק סביר, התהפך והביא למותן של שתיים
רועי ינובסקי
24 בפברואר 2019
20:50

חקירת המשטרה של תאונת האוטובוס הקטלנית בכביש 443 העלתה כי שני הנהגים אחראים לתאונה, שבה נהרגו שתי נשים. כך פורסם הערב (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. התיק צפוי לעבור לפרקליטות בימים הקרובים.


החקירה התקיימה במחוז ש"י של המשטרה וצפויה להסתיים רשמית בימים הקרובים. נגד שני הנהגים נמצאה תשתית ראייתית מספקת להעמדה לדין. על פי מסקנות החקירה, התאונה נגרמה מכך שנהג רכב טרנזיט, שביקש לסייע בתאונה בצד השני של הכביש, עצר בצורה מסוכנת בצד הדרך - במקום עם שוליים צרים מאוד, ונהג האוטובוס לא שמר מרחק סביר והתנגש בו. 

ההתנגשות גרמה לסטייתו של האוטובוס מהנתיב ולהתהפכותו. המשטרה מייחסת לנהגים כמה סעיפי חשד ובהם גרימת מוות ברשלנות, ואלו לא הוסרו בתום החקירה. ההכרעה אם יש די ראיות להעמדה לדין בסעיף זה היא בידי הפרקליטות, אליה התיק אמור לעבור השבוע.

בחדשות הערב פורסם לפני כשבועיים כי לנהג האוטובוס היו 29 הרשעות קודמות, מהן אחת ב-2015 בגין עקיפה מסוכנת ועקיפה בפס הפרדה רצוף. עד לפני חצי שנה הוא נשא עונש של שלילת רישיון על תנאי ובחברת קווים, שבה הוא עבד, כלל לא ידעו מזה. בתאונה נהרגו רוחמה רוזן ורחל גוטמן ממודיעין עלית ו-51 בני אדם נפצעו.