חיים דמקינר

כתב אישום נגד הפדופיל מנהריה: תקף מינית עשרות נערות במשך שנים

חיים דמקינר נאשם שהתחזה לדמויות שונות באינסטגרם ושיכנע קטינות לצלם את עצמן בעירום. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים
רום ליאור
25 בפברואר 2019
11:07

בבית המשפט המחוזי בלוד הוגש היום (שני) כתב אישום נגד חיים דמקינר, תושב נהריה בן 55, שביצע עבירות פדופיליה ברשת במשך כמה שנים. הוא מואשם בביצוע שורת עבירות מין באמצעות האינטרנט, ביניהן גרם מעשה אינוס בקטינה שטרם מלאו לה 16 שנים, גרם מעשה סדום בקטינה, החזקה ויצירה של פרסומי תועבה, התחזות לאחר, הטרדה מינית ועבירות נוספות. הנאשם ביצע את העבירות ב-30 קטינות בנות 17-10 ו-4 בגירות. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

על פי כתב האישום, במהלך ארבע השנים האחרונות פתח דמקינר מגוון חשבונות מזויפים באינסטגרם תחת זהויות בדויות. הנאשם השתמש לסירוגין בחשבונות אלה במטרה "לצוד" נערות קטינות, ולעתים גם בגירות, לפתותן במרמה להתכתב עמו ובהמשך להצטלם עבורו בעירום מלא או חלקי, ולבצע בעצמן מעשים מגונים, מעשי אינוס וסדום.

על מנת לרכוש את אמונן השתמש הנאשם בשפה התואמת את גילן, התעניין בהן, החמיא להן על הופעתן החיצונית, ושיתפן בפרטים כוזבים על אודות הדמות אותה גילם. בחלק מן המקרים, במטרה להשיג את הסכמתן לשלוח לו תמונות אינטימיות, שלח להן הנאשם תמונות וסרטונים מיניים של נערות, שאותם השיג מקורבנותיו. הנאשם עשה זאת תוך שהוא מתחזה בעצמו לאותה נערה שמופיעה כביכול בתמונות ובסרטים המיניים.

בכתב האישום, הכולל 39 אישומים, מתואר שכאשר נתקל דמקינר בסירוב מצד הקטינות כשיצר איתן קשר בזהות בדויה מסוימת, נהג לפנות אליהן באמצעות זהות בדויה אחרת. לעיתים, בעקבות כך הצליח הנאשם לרמות את הקטינה וגרם לה לבצע מעשים מיניים בעצמה. 

החקירה נגד דמקינר נפתחה בעקבות דיווח של הורים למוקד 105, ומלווה על ידי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה. בכאן חדשות פורסם במהלך חקירתו כי החשדות נגדו נגעו לקשר שיצר עם 170 קטינות בעשור האחרון. 

המשטרה פרסמה את רשימה הכינויים שבהם עשה החשוד שימוש ברשתות החברתיות:

Liorsadan880, Arikrocko, Liorsadan4, Lior.sadan, Liorssadan5, Danielchen, Danielchen707, Danielchen77077, 2danielchen12, Didichen87654, Didichen1214, Didichen98765, Didichen123456, Didichen12, Chen7769, Adichen16, Didiit1234, Didi_chen1, Didi_chen2