אסד וחמינאי

לראשונה מאז תחילת מלחמת האזרחים: אסד הגיע לביקור באיראן

במהלך הביקור הראשון מאז 2011 נפגש הנשיא הסורי עם המנהיג הרוחני עלי חמינאי והנשיא חסן רוחאני. חמינאי: איראן תמשיך לעמוד לצד סוריה. ביום רביעי צפוי ראש הממשלה נתניהו לבקר במוסקבה ולהיפגש עם פוטין
רועי קייס
25 בפברואר 2019
19:01

נשיא סוריה, בשאר אל-אסד, קיים היום (שני) ביקור עבודה באיראן. כך מסרה לשכת הנשיאות הסורית. מדובר בביקור ראשון של הנשיא הסורי באיראן מאז תחילתה של מלחמת האזרחים בארצו ב-2011. אסד נפגש במהלך הביקור עם המנהיג הרוחני העליון, עלי חמינאי, ועם נשיא איראן, חסן רוחאני. בהודעה נמסר כי חמינאי בירך את נשיא סוריה, את העם הסורי ואת הצבא הסורי על הניצחונות שהושגו נגד הטרור. ברשת אלג'זירה דווח כי חמינאי אמר לאסד שהתמיכה של איראן בסוריה היא תמיכה בציר ההתנגדות נגד המדיניות של ארצות הברית וישראל


עוד אמר המנהיג העליון של איראן כי הניצחונות האלה היוו מכה קשה לתכנית המערבית והאמריקנית באזור, מה שמצריך עוד זהירות ממה שהם עלולים לתכנן בתקופה הבאה כתגובה על הכישלון שלהם. עוד הדגיש כי איראן תמשיך לעמוד צד סוריה עד שהיא תשוב לאיתנה באופן מוחלט ותחסל את הטרור באופן מוחלט. סוריה ואיראן, לדבריו, הן העומק האסטרטגי אחת של השנייה.

אסד מצידו הדגיש בפגישה כי השגת האינטרסים של עמי האזור מצריכה מהממשלות שלהם להפסיק לציית לרצון של חלק מהממשלות המערביות ובראשן ארצות הברית ובמקביל לנקוט מדיניות מאוזנת שמבוססת על מתן כבוד לריבונות של המדינה ועל אי התערבות בענייניה ובייחוד שניסיונות העבר הוכיחו שכניעה ומילוי תכתיבים של אחרים מביאים לתוצאות גרועות בהרבה מהמצב שבו המדינות מחליטות באופן עצמאי.


יש לציין כי ראש הממשלה נתניהו צפוי לבקר במוסקבה ביום רביעי הקרוב ולהיפגש עם הנשיא פוטין. השניים צפויים לשוחח על המצב בסוריה. פוטין עצמו נפגש עם המנהיג העליון של איראן חמינאי לפני כעשרה ימים.