השופט ג'ובראן: "אמירות רה"מ אומללות ופוגעות בנפש האזרחים הערבים"

שופט העליון בדימוס התייחס בכאן רשת ב לאווירה הציבורית שיוצרים פוליטיקאים: "לאזרחים הערבים יש זכות לבחור ולהיבחר. זה לגיטימי ולא פסול"
בחצי היום
26 בפברואר 2019
12:29

"אמירות ראש הממשלה הן מיותרות ואומללות ופוגעות בנפשם של כל האזרחים הערבים במדינה", כך אמר היום (שלישי) ל"בחצי היום" בכאן רשת ב השופט העליון בדימוס סלים ג'ובראן שכיהן בעבר גם כיו"ר ועדת הבחירות המרכזית.

השופט ג'ובראן המשיך ואמר בריאיון לאסתי פרז: "ציפיתי מראש הממשלה גם אם הוא נמצא בלחץ ואני יכול להבין אותו. מתמודדת מולו קבוצה של אנשים ששירתו את המדינה במפלגה חדשה והוא נטפל לנושא של הערבים. הערבים נוהרים. למה? מה קרה? הערבים הם אזרחים של המדינה. בינתיים אנחנו אזרחים שווים מכל הבחינות. אנחנו יכולים לבחור, להיבחר וגם להיות גוש חוסם. זה לגיטימי ולא פסול".

האזינו לריאיון המלא עם סלים ג'ובראן

ג'ובראן התייחס גם לעמדות שמציג יאיר לפיד ממפלגת כחול לבן: "אתמול שמעתי את ח"כ יאיר לפיד, שהוא מועמד מרכזי ברשימת כחול לבן, שאומר שאם נקים ממשלה לא נסתמך על גוש חוסם ערבי, ואילו באותו יום ח"כ בכיר מטעמו, עפר שלח, אמר דברים הפוכים".

שופט העליון בדימוס סיכם: "הבעיה היא לא רק עם ראש הממשלה. הרבה שרים וחברי כנסת בכירים מנגנים על הנושא הזה. איך אפשת להתעלם ממיליון ו-800 אלף אזרחים ערבים שיש להם זכות לגיטימית להתאגד במפלגות ולייצג את האינטרסים שלהם. למה להשתמש תמיד בנושא הערבי? רבותיי, תפסיקו עם זה".