גונן שגב
צילום: פלאש 90

נציגת הפרקליטות: המניע של גונן שגב? ההגליה שלו ממדינת ישראל

עו"ד גאולה כהן התייחסה לסיום ההליך המשפטי במסגרתו נשלח השר לשעבר ל-11 שנות מאסר בגין ריגול: "זה הסדר ראוי. ניהלנו משא ומתן ואלו תוצאותיו"
בחצי היום
26 בפברואר 2019
13:42

השר לשעבר גונן שגב (63) נשלח היום ל-11 שנות מאסר לאחר שהודה בריגול לטובת איראן. בכך אישר בית המשפט המחוזי בירושלים את הסדר הטיעון בין שגב לבין הפרקליטות. עו"ד גאולה כהן מפרקליטות מחוז ירושלים התייחסה בראיון לבחצי היום בכאן רשת ב עם אסתי פרז למניע שהוביל את השר לשעבר לרגל למען איראן ואמרה: "אני מניחה שהיו לו מניעים שונים, בין היתר העובדה שאנחנו ייחסנו את זה לתסכול שלו לאופן בו בעיניו הוא הוגלה ממדינת ישראל". כזכור, שגב עזב את ישראל לאחר שריצה עונש מאסר לאחר שהורשע בעבירה בתחום הסמים.

בנוגע לעובדה שנגזרו עליו 11 שנות מאסר בלבד אמרה עו"ד כהן:  "במקרה הזה כשאני שואלת את עצמי האם במהלך ניהול תיק שווה הסיכון של חשיפה של מקורות רגישים, של שאלה שתשאל שתוביל למסקנה, של נאשם שמנסה להבין איך הגיעו אליו. כשאני אומדת את הסיכון שתהיה איזושהי חשיפה למול ההישג בזה שאדם כמו גונן שגב בן 63 ירצה 11 שנות מאסר כשהדרך הזאת תיחסך המסקנה שלי, ואני אומרת בניגוד לאינסטינקט התביעתי הבסיסי, הייתה שזה הסדר ראוי, נכון להגיע אליו, ניהלנו משא ומתן ואלו היו תוצאותיו".