בני גנץ, הערב
צילום: פלאש 90

גנץ: "תחת הנסיבות - ישיבה עם נתניהו איננה על הפרק"

המועמד לראשות הממשלה מטעם כחול לבן התייחס להחלטה להעמיד לדין את ראש הממשלה בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים: "במקום לבחור בטובת העם אתה בוחר את טובתך האישית"
מערכת כאן חדשות
28 בפברואר 2019
20:31
עודכן ב 21:02

המועמד לראשות הממשלה מטעם מפלגת כחול לבן, בני גנץ, הבהיר הערב (חמישי) במסיבת עיתונאים כי "הערב עם פרסום ההמלצות ובנסיבות שנוצרו, ישיבה עם בנימין נתניהו איננה על הפרק. אני קורא לך לפרוש מתפקידך". את הדברים אמר בתגובה להחלטת היועמ"ש להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו כפוף לשימוע. 

"הערב הוא ערב קשה למדינת ישראל ואזרחיה", אמר גנץ. "ערב שבו יועץ משפטי לממשלה מחליט על הגשת כתב אישום נגד ראש ממשלה מכהן הוא כואב לכל פטריוט ישראלי. אין בי שמחה, גם כיריב פוליטי. אני מכיר את נתניהו היטב, עבדנו שכם אל שכם, ראיתי אותו ברגעים גדולים ורגעים קשים ואני יודע עד כמה הוא אוהב את מדינת ישראל. אבל נתניהו שהכרתי לא היה גורר את המדינה והעם למצב שיש ראש ממשלה בחצי משרה".

"בואו נדמיין את מציאות חיינו כשראש הממשלה נאלץ לחלק את זמנו בין בתי משפט לעיסוק בסוגיות הקריטיות של ישראל", המשיך גנץ. "בואו נדמיין את המציאות כשראש הממשלה נאלץ לעבור בין החלטות על גורל בנינו להתנצחות עם עדי מדינה. שהעיסוק המשפטי תופס את עיקר יומו. מדינת ישראל ראויה ליותר".

לנאום נתניהו בתגובה להחלטת היועמ"ש

"בנימין נתניהו, אתה מבין כמה מוסדות המדינה חשובים", הוסיף יו"ר כחול לבן. "אני קורא לך לחדול מהמתקפות על מערכת המשפט והאכיפה והמתקפות האישיות על נושאי התפקידים שמינית אתה. הייתי מצפה שבערב זה, קשה ככל שיהיה, תנאם נאום ממלכתי ותימנע מקמפיין חוצה קווים אדומים. הייתי מצפה ממך לנהל את מאבקך כאדם פרטי ואני מאחל לך הצלחה בכך".

"מר נתניהו, אל תשכח - המדינה היא של כולנו", הוסיף גנץ. "היום בחרת לצערי לצעוד בדרך שאיננה הולמת ראש ממשלה בישראל. במקום לבחור בטובת העם, אתה בוחר בטובתך. זו בחירה שאסור לקחת בה חלק. רק לפני מספר שנים הסברת בקולך שראש ממשלה שמצוי בהישרדות אישית לא יכול להמשיך בתפקידו. הרשה לי להזכיר ולצטט: 'ראש ממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות - קיים חשש שיכריע הכרעות על בסיס האינטרס האישי של ההישרדות שלו'".

"המדינה יקרה לנו ואני משוכנע שגם לך, ולכן בכוחך להפסיק את מחול השדים", המשיך גנץ בפנייתו לנתניהו. "הערב, עם פרסום ההמלצות ובנסיבות שנוצרו, ישיבה עם בנימין נתניהו איננה על הפרק. אני קורא לך לפרוש מתפקידך. אם וכאשר תוכח חפותך, תוכל לחזור לזירה הציבורית".

במפלגת הליכוד הגיבו לדברי גנץ: "זכות החפות עומדת לכל אדם, גם לבני גנץ, ואנו מקווים שהוא ינקה את שמו בהקדם האפשרי מההאשמות החמורות נגדו".