אלוביץ' ונתניהו
צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

תיק 4000: המתווך בין נתניהו לאלוביץ' לא יוסגר מארה"ב - אך יבוא לארץ אם יהיה משפט

זאב רובינשטיין, שחשוד בסיוע לשוחד, לא יוסגר מארצות הברית לישראל - אך יבוא לארץ אם יהיה משפט. השימוע עצמו ייערך בהיעדרו באמצעות עורכת דינו
רועי ינובסקי
02 במרץ 2019
22:15

תיק 4000: זאב רובינשטיין, שתיווך בין ראש הממשלה נתניהו לשאול אלוביץ', וחשוד בסיוע לשוחד, לא יוסגר מארצות הברית לישראל - אך יבוא לארץ אם יהיה משפט. כך דווח היום (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. השימוע עצמו ייערך בהיעדרו באמצעות עורכת דינו פנינת ינאי.

רובינשטיין חשוד בסיוע לשוחד בשל חלקו בתיווך בין בני הזוג נתניהו לאלוביץ', הן בנוגע לתוכן ב"וואלה", הן בנוגע להטבות הרגולטוריות. הוא היה בקשר רציף עם מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה והעביר הנחיות הנוגעות לסיקור בני הזוג. הוא טוען שכל פעולותיו נגעו לתוכן בוואלה והיו לגיטימיות. 

עורכת דינו פנינת ינאי מסרה בתגובה כי רובינשטיין מעולם לא היה שליח ולא היה צריך להיות שליח בין בני הזוג נתניהו לאלוביץ', אשר ההיכרות ביניהם היתה הכרות מעמיקה שנים רבות עוד קודם לכן. עוד היא אומרת כי רובינשטיין אכן פנה לעיתים רחוקות למכרו עורך אתר וואלה, בבקשות מנומסות, לעשות שינוי כזה או אחר בידיעות שהתפרסמו, כפי שעושה כל יועץ תקשורת או דובר על בסיס קבוע. עורכת הדין ינאי הביעה את ביטחונה כי אחרי השימוע לא יוגש כתב אישום נגד רובינשטיין".