אוטובוס קווים
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

נהג "קווים" סירב להעלות נערים עם כלבה – ונעל אותם באוטובוס

נהג בקו 340 מירושלים למודיעין עילית הפסיק את הנסיעה והחזיר את האוטובוס לבירה, שם נעל את הנערים ברכב ביחד עם שתי חיילות שנחלצו לעזרתם. משפחותיהם יצרו קשר עם חברת קווים בחשש שהאוטובוס נחטף, אך הנוסעים חולצו רק כעבור שעה ארוכה. משטרה פתחה בחקירה. מהחברה נמסר: "רואים זאת בחומרה רבה, הנהג נשלח לביתו"
אורלי אלקלעי
03 במרץ 2019
10:23

נהג אוטובוס בקו 340 של חברת קווים נעל את האוטובוס על נוסעיו משום שאחד מהם ביקש לעלות לכלי הרכב עם כלבה. האירוע אירע בשבוע שעבר, כששני נערים ביקשו לעלות לאוטובוס בעיצומו של מזג האוויר הסוער. על אף שהכלבה הייתה קשורה עם רסן כחוק, הנהג החזיר את האוטובוס מירושלים למודיעין - שם נעל אותם ונטש את כלי הרכב במגרש בגבעת התחמושת. הנוסעים התקשרו למשטרה, ורק כעבור שעה חולצו מכלי הרכב.

הכלבה ובעליה באוטובוס

שתי חיילות שנחלצו לעזרתם של הנערים נותרו עימם באוטובוס, כשהנהג, שלטענתן נסע מעל המהירות המותרת, אינו מוכן להסביר להם לאן הם נוסעים. משפחותיהן של החיילות יצרו קשר עם חברת קווים בחשש שהאוטובוס נחטף, אך בחברה העבירו אותן ממוקד אחד למשנהו.

המשטרה הודיעה כי היא רואה את האירוע בחומרה רבה ופתחה בחקירה. מחברת קווים גם כן נמסר בתגובה כי הם רואים בחומרה את האירוע, וכי הנהג נשלח לביתו ולא שובץ לעבודה עד לסיום הברור עמו.

יו"ר ארגון נהגי האוטובוס בישראל, ישראל גנון, אמר בתגובה למקרה: "בלתי נסבל לשמוע על נהג שעוזב את האוטובוס בזמן שעדיין יש נוסעים בתוכו. דבר זה נובע מחוסר הבנה של החוקים והתקנות מצד כל המעורבים.

"תקנה 462 מתירה לנהג לא לעלות בעלי חיים גדולים שלא ניתן להושיב על ברכי הנוסע. שיקול הדעת בנושא הגודל פרוץ, וניתן להסברים רבים שמובילים אותנו לאירועים כפי שראינו. נהגי האוטובוס נמצאים תחת ביקורת בכל רגע וכל טעות עולה להם בפרנסתם. מכאן, די ברור מדוע קיים חשש אמיתי מצד הנהגים. כדור השלג מתגלגל ולא יהיה ניתן לעוצרו".