שגרירות ארה"ב בירושלים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עריקאת: "האמריקנים קברו סופית את תפקידם בכינון השלום"

הבכיר הפלסטיני תקף את ממשל טראמפ על רקע מיזוג הקונסוליה עם השגרירות בירושלים. לכאן חדשות נודע כי דיפלומט אמריקני המוצב בבירה שלח מברק מחאה בנושא למשרד החוץ בוושינגטון
גל ברגר
03 במרץ 2019
10:59
עודכן ב 11:04

הבכיר ברשות הפלסטינית סאאב עריקאת תקף הבוקר (ראשון) את הממשל האמריקני על רקע המיזוג הצפוי מחר של הקונסוליה האמריקנית ברחוב אגרון לשגרירות החדשה בשכונת ארנונה. "ממשל טראמפ קובר סופית את תפקידו בכינון שלום באזור בכך שהוא ממזג את הקונסוליה האמריקנית לתוך שגרירות ארצות הברית", אמר עריקאת.

לכאן חדשות נודע כי דיפלומט אמריקני המוצב בעיר הבירה שלח מברק מחאה למשרד החוץ בוושינגטון. גורמים אמריקנים מסרו לכתב הרדיו הציבורי האמריקני NPR בישראל כי מברק מחאה אחד לפחות נשלח בידי דיפלומטים אמריקנים.


מיזוג הקונסוליה לתוך השגרירות ייכנס לתוקף מחר ובכך יתבטל את תפקיד הקונסול האמריקני בירושלים לאחר 175 שנה. מדובר בשנמוך הייצוג הדיפלומטי האמריקני עבור הרשות הפלסטינית כחלק מהיחסים המידרדרים בין הצדדים.

במקום הקונסולית הנוכחית קארן סאסאהארה שתעזוב חזרה לוושינגטון ימונה סגנה מייקי האנקי לעמוד בראש היחידה לענייני פלסטינים שתפעל מעתה תחת שגרירות ארצות הברית בארץ. המחלקות הפוליטית, הכלכלית והמחלקה לענייני ציבור, ששימשו את הפלסטינים בקונסוליה, ימשיכו לעבוד משם ללא שינוי במסגרת היחידה החדשה, והעובדים במחלקות אלה לא יפוטרו – אמריקנים ומקומיים כאחד.