לוגו האירוויזיון

מחשש לאי סדרים: הוקפאה מכירת הכרטיסים לאירוויזיון

התאגיד כאן עדכן את משרד הכרטיסים "לאן" כי עליו לעצור את השיווק. זאת בשל חשש שמאות כרטיסים, בשווי מאות אלפי שקלים ובמקומות הטובים ביותר באולם, נמכרו לבכירים בעולם התקשורת והספורט במקום לציבור הרחב. בד בבד הנחה השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, לפעול נגד תופעת הספסרות בכרטיסים
שני נחשוני ונוב ראובני
03 במרץ 2019
15:12

התאגיד הנחה היום (ראשון) את משרד הכרטיסים "לאן" לעצור את מכירת הכרטיסים לתחרות האירוויזיון. זאת לאחר שמערכות הפיקוח והבקרה מטעם הנהלת התאגיד זיהו ניסיון של גורמים שונים להתערב בהליך המכירה והעלו ממצא ולפיו קיים חשש שמאות כרטיסים, בשווי של מאות אלפי שקלים ובמקומות הטובים ביותר באולם, נמכרו לבכירים בעולם התקשורת והספורט במקום לציבור הרחב.

לפי שעה הוקפאה מכירת הכרטיסים עד לבדיקת הנושא. בתאגיד ציינו אם ימצא שכרטיסים נמכרו שלא כדין, התאגיד יפעל להשבתם למכירה לציבור הרחב.

הכרטיסים שיועדו למועד המכירה הראשון אזלו בסוף השבוע בתוך זמן קצר. בעקבות זאת דווח כבר על תופעה של ספסרות בכרטיסים למופע. בעקבות כך הנחה היום השר לביטחון  הפנים, גלעד ארדן, את המשטרה לעצור את הסחר הלא חוקי בכרטיסים המתבצע ברשתות.

ארדן אמר כי הספסרות בכרטיסים היא תופעה מכוערת ולא חוקית. "לא ניתן שאירוע היסטורי ומשמח, שצפויים להשתתף בו חוגגים מכל העולם, יהיה כלי בידי עבריינים המכערים את פניה של מדינת ישראל".

תגובת תאגיד השידור הציבורי: "הנהלת כאן היא שזיהתה והתריעה בפני לאן, כי מצאה חשש לאי סדרים ופגמים בהליך המכירה שבוצע מטעם ועל ידי לאן. העניין בבדיקה ואנו מציעים להמתין לתוצאותיה ולאמת שתחשף ותצא לאור בקרוב".