פלסטינים בעזה מכינים בלוני נפץ, בשנה שעברה
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

בצה"ל החליטו: נחריף את התגובה לטרור הבלונים מעזה

בשורת דיונים שנערכו בצבא עלה כי התגובה לשיגור הבלונים והעפיפונים אשתקד היתה רכה מדי. בין האפשרויות שנבחנות: פגיעה באחראים לשיגורים, שימוש בכוונת לפגיעה בעצמים בשמים והפעלת מכ"מים
רועי שרון
03 במרץ 2019
22:02

צה"ל החליט באחרונה להחריף את התגובה לטרור הבלונים והעפיפונים מרצועת עזה, ובוחן כמה אפשרויות כדי למנוע את התפשטותו – כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11.

בצמרת הצבא קיימו שורת דיונים בשבועות האחרונים, בהם עלה כי התגובה לטרור העפיפונים היתה רכה מדי בשנה שעברה, וכי יש לנקוט צעדים נוספים כדי למנוע מראות דומים השנה. אחד הפתרונות שנבחנים בצה"ל הוא פגיעה בראשי מערך שיגור הבלונים והעפיפונים של חמאס, שלפי הערכה ישראל יודעת מיהם. הדבר, עם זאת, כרוך באישור הדרג המדיני שכן הפגיעה עלולה להוביל להסלמה בין ישראל לעזה.


אפשרות נוספת שעלתה בדיוני הצבא היא שימוש כוונת בשם "פיגיון", המותקנת על כלי נשק של לוחמים ובעזרתה ניתן לפגוע במטרות נעות בשמים. אפשרות שלישית שהוזכרה היא פריסת מכ"מים של התעשיות הביטחוניות לאורך הגבול. מכ"מים אלה הוכנסו לשימוש בשנה שעברה.

הערב תקף חיל האוויר עמדת חמאס בצפון רצועת עזה, לאחר שפלסטינים בעזה השליכו מטעני חבלה לעבר גדר המערכת במהלך התפרעויות. לא דווח על נפגעים בתקיפה.