חפש
Languages
דניאל נחמני
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הפרקליטות דורשת: מאסר עולם ועוד 16 שנים לנאשם ברצח נועה אייל

סנגורו של דניאל נחמני טען לעונש בחפיפה ולכך שלא יוכרז על הרצח כחריג בחומרתו, כפי שדורשת הפרקליטות. נחמני בבית המשפט: "אני לא מפלצת. החיים שלי נהרסו ביום שעצרו אותי"
ורד פלמן
04 במרץ 2019
11:10

הפרקליטות ביקשה היום (שני) להטיל מאסר עולם ועוד 16 שנות על דניאל נחמני שהורשע ברצח ומעשה סדום בנועה אייל לפני 21 שנים. סנגורו טען לעונש בחפיפה ולכך שלא יוכרז על הרצח כחריג בחומרתו, כפי שדורשת הפרקליטות.

דניאל נחמני שהורשע ברצח נועה אייל פנה לבית המשפט וטען כי לא רצח: "ארבע שנים שתקתי גם כשעשו אותי מפלצת ואמרו שיש שמפחדים ממני. אני לא מפלצת. החיים שלי נהרסו ביום שעצרו אותי, ולא בגזר הדין על פשע שלא ביצעתי".


נחמני הדגיש כי יילחם על חפותו בבית המשפט העליון. "אני בחיים שלי לא אודה בפשע שלא ביצעתי. למרות כל המאמצים של המשטרה לרמוס אותי, לא הודתי בפשע", אמר נחמני ולאחר מכן בית המשפט לא אפשר לו להשמיע את עדותו. השופט: "הנאשם לא מציית להוראת בית המשפט".

בצאתו מהדיון אמר נחמני למצלמות והתייחס לראיית DNA שלו שנמצאה בזירה וקירבה את המשטרה אליו בעקבות פיתוחים טכנולוגיים: "אין שום טכנולוגיה חדשה".

בתחילת ינואר הרשיע בית המשפט המחוזי בירושלים את נחמני ברצח בכוונה תחילה של נועה אייל ובביצוע מעשה סדום בצעירה, שגופתה נמצאה ביער רמות ב-1998 כשעליה סימני אלימות. בית המשפט זיכה את נחמני מאונס. 

אייל נרצחה כשהייתה בת 17, והמתינה לאוטובוס בדרך חזרה מבילוי לילי לביתה בשכונת רמות שבירושלים. במשך כ-16 שנה לא הצליחה המשטרה לפענח את רצח הנערה, עד שב-2014 נעצר דניאל נחמני ונגדו הוגש כתב אישום.

לפי כתב האישום, בלילה בו נרצחה, נכנסה אייל לרכבו של נחמני. במהלך הנסיעה הוא החליט לסטות מהכביש, נסע לשביל בתוך יער רמות, ושם ביצע בנערה מעשה סדום בעודה נאבקת בו ולאחר מכן רצח אותה באכזריות.