בלון נפץ שנחת במועצת אשכול, היום
צילום: ביטחון אשכול

צה"ל תקף שתי עמדות חמאס במרכז הרצועה

בצה"ל אישרו את הדיווחים הפלסטיניים כי שני מסוקים תקפו עמדות של ארגון הטרור, בתגובה לשיגור זר בלונים עם מטען חבלה. אתמול דווח בחדשות הערב על כוונת מערכת הביטחון להחריף את התגובות לשיגור בלוני תבערה מכיוון עזה
כתבי כאן חדשות
04 במרץ 2019
13:55

חיל האוויר תקף היום (שני) שתי עמדות חמאס במרכז רצועת עזה. במועצת אשכול דיווחו על בלון שהתפוצץ בין שני מבנים האחד היישובים, ללא נזק או נפגעים. אתמול דווח בחדשות הערב כי בצה"ל מתכננים להחריף את התגובות על הפרחת בלוני תבערה.

בצבא אישרו את התקיפה ואמרו כי מסוקי קרב של צה"ל תקפו שתי עמדות של חמאס בדרום רצועת עזה בתגובה להפרחת זר בלונים שנשא מטען חבלה לעבר שטח ישראל. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

בצמרת הצבא קיימו שורת דיונים בשבועות האחרונים, שבהם עלה כי התגובה לטרור העפיפונים היתה רכה מדי בשנה שעברה, וכי יש לנקוט צעדים נוספים כדי למנוע מראות דומים השנה. אחד הפתרונות שנבחנים בצה"ל הוא פגיעה בראשי מערך שיגור הבלונים והעפיפונים של חמאס, שלפי ההערכה ישראל יודעת מי הם. הדבר, עם זאת, כרוך באישור הדרג המדיני שכן הפגיעה עלולה להוביל להסלמה בין ישראל לעזה.

אפשרות נוספת שעלתה בדיוני הצבא היא שימוש בכוונת בשם "פיגיון", המותקנת על כלי נשק של לוחמים ובעזרתה ניתן לפגוע במטרות נעות בשמים. אפשרות שלישית שהוזכרה היא פריסת מכ"מים של התעשיות הביטחוניות לאורך הגבול. מכ"מים אלה הוכנסו לשימוש בשנה שעברה.

אתמול תקף חיל האוויר עמדת חמאס בצפון רצועת עזה, לאחר שפלסטינים בעזה השליכו מטעני חבלה לעבר גדר המערכת במהלך התפרעויות. לא דווח על נפגעים בתקיפה. 

בהכנת הידיעה השתתפו סולימאן מסוואדה, משה שטיינמץ, איציק זוארץ ואסף פוזיילוב.