נמל התעופה בן גוריון
צילום: משה שי, פלאש 90

נעצרה מנהלת לשכתו של השר מיסז'ניקוב שברחה מהארץ לפני כניסתה למאסר

מרי אגדזניאן נמלטה לפני שהחלה לשאת עונש של 26 חודשים בכלא בגין הונאה של עולים מרוסיה - מרביתם קשישים. דבר היעלמותה התגלה בעקבות תחקיר כאן. היא נעצרה בארמניה בשבת לפנות בוקר, כשהגיעה בטיסה מגיאורגיה
רועי ינובסקי ויאנה בריקסמן

מנהלת הלשכה של שר התיירות לשעבר סטס מיסזניקוב, מרי אגדזניאן, שברחה מהארץ רגע לפני כניסתה למעצר, נעצרה בארמניה בשבת לפנות בוקר. לפי דיווחים במדינה היא נעצרה בעת שהגיעה מטיסה מגיאורגיה.

תחקיר כאן חדשות שפורסם בדצמבר חשף כי אגדזניאן ברחה מהארץ בנובמבר 2017 ורשויות האכיפה הבחינו בכך רק שנה אחר כך. עוד פורסם כי בני משפחתה התריעו לפני המשטרה רגע לפני כניסתה למאסר שהם לא מצליחים ליצור איתה קשר, אך המידע לא הועבר.

האזינו לסיפור המלא בכאן רשת ב

הפרקליטות התחילה לטפל בנושא רק בעקבות שאילתא של רדיו כאן רקע בשפה הרוסית לפני ארבעה חודשים. אגדזניאן ניהלה את הלשכה של שר התיירות לשעבר ונחשבה לדמות מוכרת בסניף המקומי של ישראל ביתנו בראשון לציון.

בית המשפט גזר עליה 26 חודשי מאסר בגין הונאה של עולים מרוסיה, בעיקר קשישים. בין השאר, קבע בית המשפט כי היא גבתה מהם מאות אלפי שקלים במרמה בטענה שמדובר במקדמה לדיור ציבורי. רק מאוחר יותר התברר שמדובר בתרגיל עוקץ.

מיסז'ניקוב עצמו נשא עונש של תשעה חודשי מאסר שנגזרו עליו בגין מרמה והפרת אמונים. השר לשעבר היה אמור לרצות 15 חודשי מאסר, אך עונשו קוצר. מיסז'ניקוב הודה בעבירות המיוחסות לו במסגרת הסדר טיעון שפורסם לראשונה בכאן רשת ב' בסוף חודש אוקטובר 2017.