טל רוסו

היום: ועדת הבחירות תדון במועמדותו של טל רוסו

יו"ר הוועדה ידון בכשירותם של האלוף במילואים ושל פנחס עידן. בהמשך, תדון מליאת הוועדה בבקשות לפסול את מועמדות ח"כ אלי בן דהן ברשימת הליכוד, ובפסילת הליכוד ומפלגת הציונות החדשה. מחר יידונו בקשות פסילה נוספות, ובהן בקשות לפסול את המפלגות הערביות ואת איחוד מפלגות הימין
אמוץ שפירא
05 במרץ 2019
06:37

ועדת הבחירות המרכזית והעומד בראשה, השופט חנן מלצר, יתחילו היום (שלישי) בדיונים בבקשות לפסילת מועמדים ורשימות. היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, סבור שאין לפסול כל רשימה ומועמד, למעט בעניינו של פנחס עידן שהיועץ הצביע על קשיים בכשירותו להתמודד.

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם 

לפני הצהריים יקיים יו"ר הוועדה דיונים בעניין כשירותם של האלוף במילואים טל רוסו ושל יו"ר ועד ראשות שדות התעופה פנחס עידן להתמודד בבחירות הקרובות, ואחר הצהריים תתכנס מליאת הוועדה לדון בבקשות לפסול את מועמדותו של ח"כ אלי בן דהן ששובץ ברשימת הליכוד, ובפסילת הליכוד. כמו כן, תדון המליאה בפסילת מועמדות הציונות החדשה. זאת על רקע טענות ל"גניבת" מפלגה ולהגשת רשימת מתמודדים מטעמה, לאחר שבליל הגשת הרשימות הגיעו שני אנשים שונים כדי להגיש רשימה מטעם המפלגה.

מחר תדון מליאת הוועדה בבקשות פסילה נוספות, ובהן בקשות לפסול את חד"ש-תע"ל, את בל"ד, את איחוד מפלגות הימין את המועמדות של עופר כסיף, מיכאל בן ארי ועו"ד איתמר בן גביר.

בתוך כך, היועץ המשפטי לממשלה סבור כי אין עבירה פלילית של הסתה לגזענות בסרטון התעמולה שהפיצה עוצמה יהודית, שבו ביקורת על הפרקליטות הצבאית, וכן אין בו משום עבירה על חוק הבחירות בשל הופעת שחקנים במדי צה"ל. הדברים נמסרו ליו"ר ועדת הבחירות בהתייחסות לתלונה שהגישה רע"מ נגד הסרטון.

בעמדת היועץ המשפטי לממשלה נכתב כי היועץ וופרקליט המדינה מסתייגים בחריפות מתוכן הסרטון, שמציג את מערכת המשפט כאילו היא כובלת כביכול את ידי החיילים במסגרת פעילות מבצעית, ובכך מסכנת את חייהם. עם זאת, קבע כי אין בו עבירה על חוק הבחירות, ומבדיקה ראשונית שנעשתה גם אין הצדקה לפתוח בגינו בחקירה פלילית. היועץ הוסיף כי יש מקום להבהיר שהדמויות שבמדים המופיעות בסרטון אינן חיילים.